Приріст населення Естонії за рахунок біженців з України буде меншим від очікуваного

Якщо в Естонії назавжди залишаться 30 000 військових біженців, це збільшить населення країни вище за довоєнний рівень на 19 років.

Приріст населення Естонії за рахунок біженців з України буде меншим від очікуваного

Можливе подальше перебування українських військових біженців в Естонії певною мірою зменшить скорочення населення країни, проте, на відміну від попередніх прогнозів, імміграція вплине на Естонію в більш короткостроковому періоді, наголошується у звіті Центру моніторингу розвитку "Українські військові біженці в Естонії - населення та інтеграція" пише err.

На початку війни Центр моніторингу розвитку передбачав, що у Естонії залишаться 10 000, 30 000 чи 60 000 біженців. "Ми думали, що народжуваність та смертність військових біженців не відрізнятимуться від народжуваності та смертності громадян Естонії, але за рік дізналися більше даних, які вплинуть на те, як формуватиметься населення Естонії в майбутньому", - сказав експерт Центру моніторингу розвитку Мярт Массо.

У минулорічному прогнозі центр оцінював приріст населення Естонії через вплив військових біженців більшою мірою, оскільки вищий відсоток жінок серед іммігрантів підвищує народжуваність.

Згідно з останніми даними, до Естонії приїхало більше чоловіків, ніж очікувалося, і у зв'язку з оновленим віковим та гендерним розподілом можна припустити, що позитивний вплив на населення зменшуватиметься швидше.

Наприклад, якщо в Естонії назавжди залишаться 30 000 військових біженців, це збільшить населення країни вище за довоєнний рівень на 19 років, а раніше прогнозувалося на 22 роки. Якщо ж залишаться 60 000 біженців, то населення Естонії збільшиться на період 34 років, а за попередніми оцінками – на 40 років.

"Щоб населення Естонії до кінця століття не скоротилося, зростання народжуваності має становити не менше 10% або позитивне сальдо міграції має бути в середньому 3900 осіб на рік, або потрібне якесь поєднання зростання народжуваності та позитивного міграційного балансу", - сказав Массо.

З початку війни в Україні, за даними Департаменту соціального страхування, до Естонії в'їхало 122 554 особи, з яких 55 792 виїхали та 66 762 залишилися.

За даними Департаменту статистики, минулого року населення Естонії збільшилося на 31 584 особи з України. Майже дворазова різниця в порівнянні з даними Департаменту соціального страхування пов'язана з тим, що лише частина військових біженців, які прибули до Естонії, клопотала про прирівняний до посвідки на проживання тимчасовий захист і отримала його.