Проїзний у Польщі: де придбати та скільки коштує у Варшаві та інших містах

Як і де придбати проїзні у 5 містах Польщі.

Проїзний у Польщі: де придбати та скільки коштує у Варшаві та інших містах

Оплата проїзду у транспорті – це одне з найактуальніших питань для кожної людини. У Польщі існує декілька видів одноразових квитків, тож доволі легко заплутатися. Але для тих, хто планує облаштовувати своє життя в цій країні, найвигіднішим варіантом буде купівля проїзного. Про те, як і де придбати проїзні у 5 містах Польщі, пише ukrainianinpoland.pl.

Які існують види одноразових квитків у польському транспорті

Якщо ви не плануєте надовго залишатися в Польщі, але вам потрібно користуватися громадським транспортом, вам необхідно купити проїздний квиток. Це можна зробити в білетоматі у транспорті або на зупинці, або скористатися спеціальними мобільними додатками.

Загалом, у Польщі існують такі види проїзних квитків:

 • Квиток на 15-20 хвилин;
 • Квиток на 30-40 хвилин;
 • Квиток на 60-75 хвилин;
 • Денний квиток;
 • Добовий квиток;
 • Квиток вихідного дня;
 • Груповий квиток.

В залежності від міста термін дії одноразового квитка може відрізнятися. Але, як правило, у кожному місті один квиток діє одразу на декілька видів транспорту, тому вам не потрібно буде купувати новий, якщо вам довелося пересісти з автобусу в трамвай чи метро. Але кожен квиток потрібно закомпостувати, як тільки ви його купите.

Майте на увазі, що у Польщі великі штрафи за неоплачений проїзд. Їхня сума відрізняється в залежності від кожного міста. Під час контролю білетомати та компостери заблоковані, тому купуйте білет одразу як сідаєте в транспорт.

А якщо ви плануєте залишитися в Польщі надовго, радимо вам придбати проїзний квиток.

Де придбати проїзний у Варшаві

Варто зауважити, що дія квитків у Варшаві розповсюджується на міські трамваї, автобуси (на лініях регулярних, експресових, прискорених, нічних, а також стрефових з урахуванням зон дії), метро, а також швидкісну лінію міської залізниці (SKM). Тобто з одним квитком у Варшаві можна їхати всіма цими видами транспорту у межах двох стреф, якщо формат придбаного квитка це дозволяє. Зверніть увагу, що користуватися всіма видами квитків (часовими та довгостроковими) без обмежень можна тільки в трамваях, міських автобусах та метро. Натомість добові, триденні, групові вихідні, пільгові, а також місячні та тримісячні проїзні, крім того, надають можливість їздити в сусідніх муніципалітетах на автобусах ліній, які починаються на літеру «L» (переважно в зоні II). Щодо ліній SKM (вони означаються літерою «S» і цифрою), на ці потяги дійсні лише квитки ZTM. Із цим же квитком можна проїхати в межах двох стреф потягом Koleje Mazowieckie.

Скільки коштує проїзний у Варшаві

Жителі Варшави можуть придбати проїзний на 30 або 90 днів. Якщо ви знаєте, що не будете виїжджати за межі міста, то вам потрібен проїзний на першу стрефу. За 30 днів (місяць) ви заплатите 110 злотих, а за 90 – 280. Якщо вам потрібен квиток на обидві стрефи, то ви заплатите 180 та 460 злотих, відповідно. А якщо вам потрібно їздити в межах другої стрефи, то ви заплатите 112 або 282 злотих. Пільгові квитки коштують на 50% дешевше.

Для того, щоб оформити проїзний у Варшаві, вам потрібно:

 1. Прийти в Центр обслуговування пасажирів. Список таких місць ви знайдете за цим посиланням. На цьому ж сайті можна придбати картку онлайн;
 2. Взяти з собою паспорт, фото 3,5х4,5 та номер PESEL;
 3. Підійти до пункту реєстрації та обрати дизайн картки.

Перша картка робиться безкоштовно, але за поновлення вже потрібно буде заплатити 15 злотих. Процес оформлення займає 10 хвилин. Після цього вам потрібно прикласти її до терміналу, що активувати. Школярі у Варшаві мають право безкоштовного проїзду.

Як призупинити дію проїзного квитка у Варшаві?

Із липня 2023 р. у Варшаві подовжено можливість призупинити дію 30- та 90-денних квитків на громадський транспорт. Аналогічне рішення діяло під час епідемічного стану в Польщі, а після скасування надзвичайної епідемічної ситуації воно затверджено на постійній основі. Тож тепер, виїжджаючи з міста на відпочинок або у справах на довгий термін, можна «заморозити» дію міжміського квитка, якщо він належить до однієї з цих категорій:

 • 30- або 90-денний;
 • варшавський, столичний;
 • річний квиток для сімей з трьома дітьми;
 • квиток для пенсіонерів.

Невикористаний термін дії квитка можна перекодувати на іншу дату. Призупиняти дію квитка можна не менше, ніж на 5 календарних днів поспіль, і не більше трьох разів на рік. Максимально допустимий термін призупинки дії квитка – 6 місяців. Період призупинення починається з тієї дати, коли пасажир повідомив про це, та закінчується днем, який передує кінцевому терміну призупинення. Після відновлення дія квитка автоматично продовжиться на той термін, на який він був призупинений.

Зупинити та відновити квиток можна на сайті zawieswkm.wtp.waw.pl або в додатку mobiWawa (Android, iOS). На сторінці сайту необхідно просто ввести номер картки, на якій закодований квиток. Відновити його можна на сторінці zawieswkm.wtp.waw.pl/odwies (потрібно так само ввести номер квитка) або звернувшись до будь-якого пункту обслуговування ZTM. Для того, щоб зробити ці ж операції в мобільному додатку mobiWawa, необхідно увійти в налаштування активного квитка та обрати відповідну опцію: Zawieś bilet – для призупинки або Odwieś bilet – для відновлення його дії.

Як придбати проїзний у Лодзі

Лодзь також поділена на першу та другу зони. Перша – це саме місто, друга – околиці Лодзі. І для кожної з цих зон вам потрібен окремий проїзний квиток. У Лодзі можна придбати квиток на 30, 90 днів або на 12 місяців.

За квиток на 30 днів (місяць) вам доведеться заплатити 168 злотих за першу зону, 114 злотих за другу зону й 202 за обидві зони. За квиток на 90 днів вам доведеться заплатити 414 злотих за першу зону й 496 злотих за обидві зони. За квиток на 12 місяців вам потрібно заплатити 1110 злотих за проїзд у першій зоні й 1332 злотих за проїзд в обох зонах. Пільгові проїзні коштують на 50% менше.

Для того, щоб придбати проїзний квиток у Лодзі, вам потрібно:

 1. Звернутися у Центр обслуговування пасажирів. Повний список місць ви побачите за цим посиланням. На цьому ж сайті можна придбати картку онлайн;
 2. Взяти з собою паспорт, фото та номер PESEL;
 3. Підійти до пункту реєстрації.

Перша картка видається безкоштовно але за виготовлення нової потрібно буде заплатити 5 злотих. Після придбання потрібно прикласти картку до терміналу, щоб активувати її.

Де придбати проїзний у Кракові

На відміну від Варшави, Краків поділений на цілих три зони. А ще, отримати проїзний у Кракові можуть ті особи, які прописані або оплачують податки у цьому місті. Тож якщо ви потрапляєте хоча б під одну з цих категорій, ви можете зробити собі проїзний.

Жителі Кракова мають можливість зробити проїзний на 30, 60, 90 днів та на 6 місяців. За проїзд у всіх трьох зонах вам доведеться заплатити 179, 359 та 537 злотих відповідно. За проїзний на 6 місяців вам потрібно буде заплатити 580 злотих. Ціни на білети по кожній стрефі ви можете побачити на цьому сайті.

Для того, щоб зробити проїзний у Кракові, вам потрібно:

 1. Повідомити в Urząd Skarbowy про сплату податків у цьому місті;
 2. Звернутися у Центр обслуговування пасажирів. Повний список місць ви знайдете за цим посиланням. На цьому ж сайті можна придбати картку онлайн;
 3. Заповнити спеціальну анкету;
 4. Взяти з собою фото та документи, які підтверджують вашу особистість.

Якщо ви не маєте прописки у Кракові, то карта видається на рік. Після цього її потрібно оновити.

Як придбати проїзний у Вроцлаві

У Вроцлаві ситуація з проїзними виглядає дещо простіше. У місті діє єдиний білет на всі лінії. А у мешканців Вроцлава є можливість придбати квиток на 30, 60 та 90 днів.

За проїзний на 30 днів (місяць) вам потрібно заплатити 170 злотих. За проїзний на 60 днів – 310 злотих, а за проїзний на 90 днів вам належить заплатити 430 злотих. Після цього ви матимете необмежену кількість поїздок міським транспортом до кінця дії вашого проїзного.

Для того, щоб зробити проїзний у Вроцлаві, вам потрібно:

 1. Звернутися у Центр обслуговування пасажирів. Повний список місць ви знайдете на цьому сайті. На ньому ж можна придбати картку онлайн;
 2. Взяти з собою документи та фотографію.
 3. Оформити заявку на проїзний і прийти за ним, коли він буде готовий.

Виготовлення картки безкоштовне.

Як придбати проїзний у Катовіцах

У Катовіцах проїзний можна придбати на 30 або 90 днів, як у Варшаві. Але є також можливість придбати білет на 7 днів. За білет на 30 днів вам доведеться заплатити від 109 до 175 злотих, в залежності від зон, які охоплює ваш проїзний. За білет на 90 днів потрібно заплатити від 260 до 399 злотих.

Для того, щоб зробити проїзний у Катовіцах, вам потрібно:

 1. Звернутися у Центр обслуговування пасажирів. Повний список місць можна побачити на сайті, як і зробити карту онлайн.
 2. Заповнити спеціальну анкету;
 3. Забрати карту через 2-3 дні. Якщо ви подали заявку в суботу, то карту можна буде забрати через три робочих дні.

Виготовлення картки є безкоштовним.