Серед школярів у Польщі поширюється небезпечна гра

До польської поліції регулярно надходять повідомлення про зникнення дітей. 

Серед школярів у Польщі поширюється небезпечна гра

До польської поліції регулярно надходять повідомлення про зникнення дітей. Все частіше причиною стає модна гра "Зникни безвісти", яка поширюється через інтернет, пише ukrayina.pl.

Челедж "Зникни безвісти" має тривати 48 годин. За цей час людина повинна імітувати своє зникнення. Польські правоохоронці запустили спеціальну інформаційну кампанію, щоб розповісти про шкоду такої забави.

"Учасник повинен імітувати своє зникнення. Перемагає той, кого найбільше згадуватимуть на телебаченні, у пресі та соцмережах, тобто чим більше вас шукають, тим краще ви виконали свою роботу", – пояснює Пшемислав Радашевський з Головного управління міської поліції в Бидгощі.

Для запобігання модній грі бидгозькі правоохоронці записали ролик "Не зникай!". Він показує, наскільки небезпечною може бути втеча з дому.

"У ролику ми показуємо історію Касі, підлітка, яка одного дня зникає з дому. Наляканий батько повідомляє в поліцію про її зникнення, і ми починаємо пошуки. Тим часом тато дівчинки, охоплений переживаннями, починає почуватися погано. Йому потрібна термінова допомога, але в пошуках підлітка залучені всі служби", — каже правоохоронець.

"Ми навмисне показуємо, що дурні розваги можуть закінчитися трагічно не стільки для самих підлітків, скільки для їхніх рідних. Можливо, це відкриє їм очі", – додає він.

У поліції кажуть, що останнім часом в Інтернеті можна знайти чимало "челенджів" за участю різних спільнот. Деякі з них справді дуже корисні.

"В одній брали участь і ми. Ідея полягала в тому, щоб зробити якомога більше присідань і таким чином допомогти маленькій Зосі, яка хвора на СМА, зібрати гроші на найдорожчі ліки у світі", — розповів правоохоронець.

Але гра зі зникненням дуже небезпечна.

"Ми просто хочемо привернути увагу неповнолітніх до наслідків їхніх дій. Втікаючи з дому, вони становлять загрозу собі та іншим. Бо коли ми бігаємо містом чи лісом і шукаємо нібито зниклу дитину, яка чудово проводить час, комусь у цей час справді може знадобитися допомога", – резюмує Радашевський.