Ситуація з житлом у Чехії чи не найгірша у Європі

Однак, незважаючи на загальний рейтинг, чехи не можуть надто скаржитися на якість житла порівняно з іншими країнами ЄС.

Ситуація з житлом у Чехії чи не найгірша у Європі

Чехія займає 21 місце в ЄС за кількістю житла. Першу позицію зайняла Фінляндія. Вона може похвалитися високим рівнем житлового будівництва, тому що новобудови коштують відносно дешево, процеси будівництва йдуть швидко, а власне житло доступне. А найгірша ситуація в Європі в Словаччині, пише zoznamzpravy.cz.

Незважаючи на те, що Чехія знаходиться на кілька позицій вище за сусідню Словаччину, вона залишається на одному з останніх місць у рейтингу. Однією з найбільш вагомих причин є висока ціна на нерухомість по відношенню до внутрішніх доходів.

Згідно з останніми даними Євростату, ціни на нерухомість у Чехії зросли майже на 26% у річному обчисленні у 4-му кварталі минулого року, що є найбільшим зростанням у ЄС. Разом із підвищенням відсоткових ставок перспектива власного будинку для багатьох стала ще більш віддаленою.

Крім того, що купівля та будівництво нового житла в Чехії коштує чималих грошей, існує ще низка складнощів, пов'язаних із державним управлінням.

Лише отримання дозволу на будівництво в Чеській Республіці займає в середньому 246 днів, приблизно стільки ж, скільки потрібно для отримання дозволу на будівництво в Косові або Кот-д'Івуарі. Для великих будівельних проектів, які включають будівництво сотень квартир, немає нічого незвичайного в тому, щоб чекати на дозвіл на будівництво протягом декількох років.

Дозволи на будівництво можуть бути оформлені значно швидше, наприклад, у Данії та Фінляндії, де це адміністрування займає лише близько 65 днів. Не дивно, що північні країни очолюють рейтинг країн ЄС за рівнем житла.

Такі несприятливі умови будівництва знаходять своє відображення і в тому, що Чехія посідає четверте місце за кількістю квартир та будинків на тисячу мешканців. У той час як у першій Греції на тисячу мешканців припадає 595 житлових приміщень, у Чехії стільки ж громадян доводиться задовольнятися лише 408 квартирами чи будинками.

Однак, незважаючи на загальний рейтинг, чехи не можуть надто скаржитися на якість житла порівняно з іншими країнами ЄС. 93% чехів живуть без цвілі або даху, що протікає, тільки 0,1% домогосподарств не мають санітарних зручностей, тобто туалету зі зливом, душу або ванни, а 97,8% можуть адекватно опалювати своє житло. Втім, останнє може скоро змінитись через зростання цін на енергію.