Скільки коштує зібрати дитину в школу в Польщі

Окрім підручників та зошитів, цьогоріч поляки більше витратили на додаткові заняття для дітей. 

Скільки коштує зібрати дитину в школу в Польщі

На початку цього навчального року польські батьки в середньому витратили 1536 злотих, аби зібрати дитину до школи. Мова йде про підручники, канцтовари на обов'язкові оплати. Це на 303 злотих більше, ніж рік тому. Такими є дані Центру дослідження громадської думки (CBOS), пише ukrayina.pl.

Окрім підручників та зошитів, цьогоріч поляки більше витратили на додаткові заняття для дітей. На першому місці іноземні мови, спорт та підготовчі курси.

Кількості осіб, які витратили на школу понад 1500 злотих, у Польщі зростає. Натомість тих, хто декларує витрати від 301 до 500 злотих, стає все менше. Найчастіше на потреби дітей, пов’язані з початком цього навчального року, поляки витрачали 1000 злотих.

"Як і в попередніх дослідженнях, розмір загальних сум, які виділяють батьки на освітні потреби дітей у зв’язку з початком нового навчального року, залежить насамперед від кількості учнів у сім’ї", - нагадали в дослідженні.

У родині з однією дитиною загальні витрати на шкільний стартовий набір становили в середньому 1139 злотих, на двох учнів – 1789 злотих, тоді як у сім’ях із щонайменше трьома дітьми витрачали в середньому 2383 злотих.

У дослідженні також підрахували витрати батьків на додаткові позашкільні заняття для дітей. З'ясувалося, що на початку навчального року суттєво збільшився відсоток батьків, які віддали або збираються віддати своїх дітей на додаткові платні заняття. Зараз таких 65%. Це на 9% більше від показника минулого року.

Найпопулярнішими видами платної освіти для дітей і підлітків шкільного віку є вивчення іноземних мов (39%), заняття спортом (36%), підготовчі курси (26%) і заняття мистецтвом (17%).

Cуми, які батьки щомісяця витрачають на фінансування додаткових занять для дітей шкільного віку, дуже різні – від 50 до 10 тисяч злотих на місяць. Середні цьогорічні задекларовані місячні витрати становлять 699 злотих, тобто на 114 злотих вище минулорічних.