Школи Чехії отримають гроші на оплату українських помічників вчителів

У школах країни навчається 50 тисяч українських дітей.

Школи Чехії отримають гроші на оплату українських помічників вчителів

Міністерство освіти Чехії виділить 510 державним навчальним закладам країни близько 101 млн. крон (понад 4,2 млн. євро) на оплату роботи українських асистентів вчителів.

Кошти виділяються терміном з початку навчального і до кінця календарного року на зарплати помічників та інші пов'язані з їх роботою витрати. Міністерство має намір фінансувати 645 штатних українських помічників. Про це сьогодні заявив керівник департаменту початкової освіти Міністерства Святополк Погоржели. Робота українських помічників у Чехії оплачується вже другий рік.

Цього року право на фінансування українських асистентів отримали дитячі садки та початкові школи, в яких навчаються щонайменше десять українських дітей. Середні школи та консерваторії могли претендувати на фінансування, якщо прийняли щонайменше 20 учнів із України.

Мета роботи українського педагога-асистента – допомогти інтеграції до чеських шкіл дітей з України з числа біженців. Для українського асистента достатньо знання чеської мови на базовому рівні для можливості спілкування з викладачем, знання української мови потрібно на рівні носія мови.

Навесні 2023 р., за даними опитування Міністерства освіти, у чеських навчальних закладах працювало 2090 співробітників із громадян України з візами тимчасового захисту. У вересні минулого року їх було на 526 менше. На кінець березня цього року 317 із них були працевлаштовані вчителями, 694 українці працювали педагогічними співробітниками. Інші 1079 осіб працювали на посадах, не пов'язаних із викладанням.

За даними міністерства, за той же період у дитячих садках, початкових та середніх школах Чехії кількість дітей із сімей українських біженців становила 51 281. Це 2,8% від загальної кількості учнів.