Стало відомо, коли запустять поїзд до Варшави зі станції Рава-Руська

Від кордону вже прокладена колія європейського стандарту.

Стало відомо, коли запустять поїзд до Варшави зі станції Рава-Руська

Запуск поїзда до Варшави зі станції Рава-Руська планується восени 2023 року. Це буде альтернативне сполучення із польською столицею з України.

Потяг щодня перевозитиме до 500 пасажирів в обох напрямках, повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

Залізничний пункт пропуску Рава-Руська понад 20 років не працював. Минулого року уряд доручив компанії відновити його та запустити новий поїзд, повідомив очільник "УЗ" Євген Лященко.

"Поїзд Рава-Руська – Варшава – це альтернативне залізничне сполучення зі столицею Польщі. Цей поїзд зможе щоденно забезпечити перевезення майже 500 пасажирів загалом в обидва напрямки. На станції Рава-Руська буде організовано зручну пересадку на поїзди, які доправлятимуть пасажирів до Львова", – зазначив він.

До станції Рава-Руська від кордону прокладена колія європейського стандарту 1435 мм. Ділянку 8,4 км до української станції відновила "Укрзалізниця". Також відреставрували вокзал на станції "Рава-Руська".

На початку літа польська залізнична компанія SKPL отримала дозвіл польської сторони на виконання рейсів на маршруті Варшава Всходня – Гребенне на кордоні з Україно і далі до станції Рава-Руська у Львівській області.

Також в "Укрзалізниці" очікують від польської сторони погодження на запуск нового маршруту поїзда між Києвом та Варшавою, який сформований із вагонів стандартного для України габариту. У травні цей поїзд здійснив тестове курсування до столиці Польщі. Це дасть можливість збільшити кількість місць на маршруті у 2-3 рази.