«Три-чотири дні просто неба»: до Естонії українці нерідко прибувають з обмороженими пальцями

Люди змушені цілодобово стояти на кордоні в черзі.

«Три-чотири дні просто неба»: до Естонії українці нерідко прибувають з обмороженими пальцями

Останніми днями на прикордонні пункти Південної Естонії з Росії прибуває дедалі більше українських військових біженців, які змушені цілодобово стояти на кордоні в черзі.

В Естонію вони потрапляють вкрай виснаженими, а часто навіть з обмороженням пальців, повідомляють естонські ЗМІ.

"Люди дуже виснажені, дуже вимотані. За останньою інформацією, вони стоять у черзі на російській стороні по три-чотири дні просто неба, сховавшись лише якимось поліетиленом або дощовиками. Вони приходять дуже змученими і голодними, з відмороженими пальцями рук і ніг ", - розповів начальник прикордонного пункту в південно-східній Естонії Петер Маран.

В Естонію біженцям надають необхідну підтримку.

"Ще з вечора п'ятниці співробітники Департаменту соціального страхування перебувають на кордоні, надаючи людям теплий чай, їжу, дах, спрямовуючи їх на відпочинок, а також надаючи їм психологічну підтримку", - розповіла працівник Департаменту соціального страхування Урве Лухаметс.

"Я провів просто неба чотири дні. Ми спали на дерев'яних піддонах. Тих, у кого були діти, пускали спати на автозаправку", - розповів український військовий біженець Олександр.

За оцінкою естонських прикордонників, переважно українські біженці їдуть далі до Польщі. Деякі вирушають на батьківщину чи у Словаччину.

Якщо позаминулого тижня через розташовані в Південній Естонії контольно-пропускні пункти до Естонії прибули 1806 українців, то в період з 26 вересня по 2 жовтня майже вдвічі більше – 3491 особа.