«Три сім'ї та одна кішка»: українці не горять бажанням переїжджати з Естонії до Фінляндії

Фінляндія розміщує військових біженців у спеціальних центрах проживання.

«Три сім'ї та одна кішка»: українці не горять бажанням переїжджати з Естонії до Фінляндії

Наприкінці минулого року Фінляндія погодилася приймати до 100 українських біженців на тиждень з Естонії, але на практиці цією можливістю майже ніхто не скористався, пишуть місцеві ЗМІ.

Незважаючи на цей добрий жест з боку влади Фінляндії, за останні два місяці до Фінляндії з Естонії вирушили три сім'ї і одна кішка. Троє дорослих та шестеро дітей, чий вік перевищує 10 років.

Департамент соціального страхування вважає, що однією з причин відсутності інтересу може бути те, що Фінляндія розміщує військових біженців у спеціальних центрах проживання.

«Там людина буде пов'язана із центром розміщення біженців на 12 місяців. Якщо порівняти з Естонією, то тут у нас такий підхід, щоб людина якнайшвидше почала самостійне життя. У тому числі після отримання посвідки на проживання отримувала різноманітні компенсації та пільги. Також в Естонії роблять все для того, щоб біженець якнайшвидше знайшов собі постійне житло замість того, щоб жити в державному центрі розміщення», - сказала Лійс Палоотс, керівник міграційної служби Департаменту соціального страхування.

Угода між двома країнами така: тим, хто нещодавно прибув до Естонії та ще не клопотав про міжнародний захист, пропонується можливість виїхати до Фінляндії. Однак, інтерес з боку біженців практично відсутній.

Найчастіше українські біженці приїжджають та залишаються в Естонії, бо тут у них друзі, родичі, знайомі чи навіть роботодавець, який на них уже чекає.

Кожен другий українець, який прибув до Естонії, планує залишитися тут на тривалий термін.