У Чехії майже всі офісні працівники частково працюють із дому

Але деяких працівників не влаштовує навіть гібридна модель.

У Чехії майже всі офісні працівники частково працюють із дому

92% офісних компаній Чехії використовують гібридну модель організації праці, тобто надають співробітникам можливість частково працювати з дому. Такий спосіб влаштовує три чверті працедавців.

Інформагентство ČTK оприлюднило результати опитування, проведеного консалтинговою компанією з нерухомості Colliers.

«Незалежно від того, чи працюють співробітники віддалено один, три чи навіть п'ять днів на тиждень, компанії мають змінити спосіб своєї роботи та адаптувати його до нової реальності. В іншому випадку вони ризикують втратити інтерес до роботи у фірмі з боку співробітників та претендентів. Наші дані показують, що на оголошення про вакансії організацій з гібридною моделлю роботи відгукується до семи разів більше претендентів, ніж на оголошення, що пропонують роботу з корпоративного офісу», – повідомила фахівець Colliers Яна Влкова.

За даними опитування, деяких працівників не влаштовує навіть гібридна модель. Дві третини офісних компаній зараз шукають способи повернути своїх співробітників на робочі місця. Число компаній, що зіткнулися з опором співробітників у цьому відношенні, зросло майже на п'яту частину порівняно з аналогічним періодом минулого року і становило 79%.

При цьому опитування показало покращення оцінки впливу віддаленої роботи на продуктивність та особисте життя співробітників. 65% компаній сприймають це позитивно.

При цьому, за словами співробітників, можливість часткової роботи вдома має негативні сторони. 70% як один з негативних наслідків віддаленої роботи вказали зниження почуття приналежності до колективу. Зниження обміну інформацією всередині та між колективами на оперативному рівні відзначила половина опитаних організацій, а 48% заявили, що віддалена робота негативно впливає на співпрацю всередині компанії.