У Чехії не вистачає робітників та водіїв

Нестача працівників стала основною перешкодою для розвитку бізнесу.

У Чехії не вистачає робітників та водіїв

За даними опитування рекрутерів, проведеного ЧТК, на чеському ринку праці не вистачає в основному робітників виробничих та будівельних спеціальностей, складських працівників, ремісників, водіїв вантажних транспортних засобів, техніків та механіків, пише ceskenoviny.cz.

Вони також зазначають нестачу лікарів, медичного персоналу, вчителів та кухарів. Крім того, вони вважають актуальною нестачу фахівців у сфері інформаційних технологій, таких як програмісти, фахівці з кібербезпеки, аналізу даних та управління проектами.

Як повідомив представник Торгової палати Мирослав Діро, найбільший попит у роботодавців спостерігається на працівників технічного спрямування, таких як металообробники або верстатники. За його словами, існує нестача ремісників, але компаніям також бракує пекарів, кондитерів, кухарів, м'ясників, швачок. Як і раніше, високий попит на складських працівників і водіїв навантажувачів або вантажівок.

За словами Діро, нестача працівників стала основною перешкодою для розвитку бізнесу поряд із надмірним адмініструванням. Компанії змушені відмовлятися від контрактів, а держава втрачає десятки мільярдів крон, які б могло зібрати у вигляді податків і зборів, додав він.

У Празі та Середньочеському краї, за даними дослідження компанії Grafton Recruitment, найбільш дефіцитними кандидатами є ІТ-фахівці та електромонтери, за ними йдуть інженери з якості. В Остравському регіоні найбільше не вистачає електриків, зварювальників, наладчиків, а також SAP-консультантів, ІТ-розробників та інженерів з якості. У Чеську-Будейовіце – працівників ІТ, а також технологів, бухгалтерів та електриків. У Ліберецькому краї відчувається гостра нестача зварювальників та електриків.