У Чехії пропонують зробити більш жорстким підхід до учнів з України

Учні схильні формувати виключно українські групи, що погіршує їхню соціальну адаптацію. Експерти рекомендують школам посилити критерії навчання.

У Чехії пропонують зробити більш жорстким підхід до учнів з України

Кожен 25-й учень у початкових школах Чехії – українець. Учні з України досягли успіху в залученні до класних колективів, але недоліком є те, що вони дотримуються низьких освітніх стандартів. Такими є основні висновки дослідників з Національного інституту SYRI, який вивчає як освіту, так і системні ризики.

У поточному дослідженні, присвяченому адаптації понад 50 000 українських учнів у чеських початкових школах, вчені попереджають, що знання школярів не відповідають тому рівню, який вони мали б в Україні. Учням з України легше навчатись у чеських школах. Вони турбуються про те, чи зможуть вони досягти успіху в середніх школах.

Дослідники також стверджують, що ці учні схильні формувати виключно українські групи. Вони рекомендують школам посилити вимоги педагогів до рівня навчання.

Вимоги до успішності у школі для нових учнів були нижчими, ніж ті, які вони могли б мати в Україні, показало дослідження. На це є практичні причини – мовний бар'єр був одним із головних чинників.

"Українські школярі ще не володіють чеською мовою настільки, щоб вони могли охопити навчальну програму так само добре, як чеські учні, тому для них із самого початку були зроблені різні поступки. Це призвело до того, що, з одного боку, учні відчувають себе в школі комфортно, але з іншого боку, їхня успішність не така висока, як в Україні", - сказав виданню Zoznam Zprávy дослідник SYRI Петро Хладьо.

Українські школярі становлять 4% від загальної кількості учнів початкових шкіл і таким чином стали найбільшою групою іноземців у чеській системі освіти. Тому у класах іноді виникає етнічна сегрегація.

І чим більше українських учнів у класі, тим більше поглиблюється сегрегація, кажуть дослідники, оскільки учні зазвичай тяжіють один до одного і не хочуть спілкуватися зі своїми чеськими однокласниками. А це погіршує їхню соціальну адаптацію.