У Чехії суд заарештував місцевого жителя, який побив двох українських біженок

Чоловікові загрожує до п'яти років ув'язнення за двома кримінальними статтями.

У Чехії суд заарештував місцевого жителя, який побив двох українських біженок

Вранці у п'ятницю, 25 серпня, Окружний суд району Пльзень-Сівер задовольнив клопотання слідства про взяття під варту 48-річного Зденека Г., який жорстоко побив двох українських біженок у місті Пласи. Про це повідомляє портал iDNES.

Чоловікові загрожує до п'яти років ув'язнення за двома кримінальними статтями – «хуліганство» та «заподіяння шкоди здоров'ю». У суді обвинувачений ховав своє обличчя та не реагував на запитання журналістів.

Суддя Зузана Шперкова обґрунтувала вибір запобіжного заходу тим, що, залишившись на волі, обвинувачений міг вплинути на свідків чи співучасників злочину.

«Очевидно, що у злочині могло брати участь більше однієї людини. Однак ці особи поки не встановлені», - пояснила вона, відмовившись коментувати мотив обвинуваченого, оскільки ця інформація може стати на заваді кримінальному розгляду.

Нагадаємо, згідно зі свідченнями однієї з потерпілих, у нападі брали участь троє чоловіків – головним агресорам був затриманий водій Škoda Octavia, тоді як ще двоє нападників вдарили жінку зі спини. Їхні особи поки що не встановлені. Розшук триває.

Нагадаємо, сам злочин стався увечері 13 серпня, але широка громадськість дізналася про нього лише зараз.  Дві українські біженки, 34-річна Лілія Костишина з Одеської області та її 44-річна подруга Тетяна Толщіхіна з Київської області, були на вулиці зі своїми двома дітьми у віці двох та одинадцяти років, коли до них під'їхав чоловік на легковому автомобілі та запитав: «Ви з України?».

Отримавши ствердну відповідь, він вийшов з машини і побив спочатку одну, а потім іншу жінку, після чого втік. В результаті Лілія потрапила до лікарні з переломом щелепи, переломами вилицьової та носової кісток. Тетяні пощастило уникнути серйозних пошкоджень, вона отримала забиті місця та синці.