У Фінляндії можна отримати штраф за швидку їзду електровелосипедом

Якщо електровелосипед за допомогою мотора котить дуже швидко, він стає моторизованим транспортним засобом.

У Фінляндії можна отримати штраф за швидку їзду електровелосипедом

На дорогах все частіше зустрічаються модифіковані електровелосипеди, які з швидкістю проносяться повз. На такому транспортному засобі можна розігнатися до 50 кілометрів на годину. Виявляється, що у Фінляндії це заборонено та карається.

Як зазначають у місцевій поліції, правила порушуються, коли велосипед із електроприводом рухається швидше за 25 км/год - або якщо він оснащений двигуном внутрішнього згоряння.

За словами поліції, збільшити потужність електровелосипеда досить просто. Інструкції з тюнінгу можна знайти в посібнику велосипеда або, в крайньому випадку, їх можна швидко знайти в мережі. Але якщо електровелосипед за допомогою мотора котить дуже швидко, він стає моторизованим транспортним засобом.

При незначному перевищенні швидкості поліція може заплющити очі. Тим не менш, все одно можна отримати штраф за створення небезпеки на дорозі, наприклад, якщо гальма транспортного засобу є неефективними.

Якщо велосипед рухається зі швидкістю 35 км/год або вище, для його керування потрібні права водія, реєстрація, страховка та техогляд. У разі їхньої відсутності можна нарватися вже на великий штраф.