У Фінляндії відкрився реєстр собак - кожен вихованець має бути зареєстрований

Реєстрація домашнього улюбленця коштує від 10 до 19 євро.

У Фінляндії відкрився реєстр собак - кожен вихованець має бути зареєстрований

Сьогодні у Фінляндії відкрився офіційний реєстр собак Koirarekisteri, який утримує Фінляндське агентство продовольства (Ruokavirasto). До реєстру вносять ідентифікаційні дані собак та відомості про їх власників.

Чіпірування та реєстрація собак стали обов'язковими на початку року. Реєстр мав відкритися тоді ж, але через технічні проблеми його змогли запустити тільки зараз.

Власники собак повинні реєструвати своїх вихованців навіть якщо інформація про них є в Асоціації кінологів. Вартість реєстрації через електронну службу, якщо господар має фінський ідентифікаційний код і доступ до онлайн-банкінгу, становить 10 євро. Якщо реєстрація або зміна власника оформляється інакше, вартість послуги підвищується до 19 євро за собаку.

Реєстрації підлягають усі собаки, які мешкають у Фінляндії. Якщо собака ще не має мікрочіпа та ідентифікаційного сертифікату, власник повинен оформити їх своєму собаці протягом цього року.

Як вважають представники влади, реєстрація та ідентифікація необхідні, серед іншого, для того, щоб люди не кидали тварин напризволяще і не займалися нелегальним розведенням собак.

Кожен собака має бути зареєстрований до кінця року.