У Франції запустять бюджетний проїзний квиток за 49 євро

Проте запуск цієї програми планується лише наступного літа.

У Франції запустять бюджетний проїзний квиток за 49 євро

Франція готується до введення нового абонементу на громадський транспорт за 49 євро. Про це повідомляє Euronews Travel.

Ця нова ініціатива передбачає можливість необмеженого користування регіональними службами TER і міжміськими поїздами за єдину фіксовану низьку ціну. Ідея запровадження подібного абонементу виникла після успіху аналогічної програми в Німеччині, де квиток на громадський транспорт також коштує 49 євро.

Міністр транспорту Клеман Бон розкрив деталі плану та зазначив, що жителі Франції, незалежно від свого віку, зможуть придбати такий квиток для необмежених поїздок міжміськими або TER за фіксованою та доступною ціною з метою стимулювання використання потягів для подорожей.

Проте запуск цієї програми планується лише наступного літа.

Як діятиме єдиний проїзний?

Абонемент буде діяти на потягах TER, які з'єднують різні місцеві пункти в регіонах Франції та обслуговують близько 1,1 мільйона пасажирів щодня.

Декілька популярних маршрутів TER включають Бордо - Аркашон (проїзд коштує приблизно 15 євро) та Марсель - Тулон (17 євро).

Для пасажирів, які регулярно подорожують цими маршрутами, бюджетний абонемент допоможе зекономити кошти.

Маршрути міжміських поїздів Intercity охоплюють французькі міста та подорожують на більші відстані, ніж TER, але вони є повільнішими, ніж швидкісні поїзди TGV. Декілька популярних маршрутів Intercity включають Париж - Тулуза та Бордо - Ніцца.

Зверніть увагу, що покупка квитка на міжміський потяг на день може обійтися у 94 євро, що практично вдвічі дорожче, ніж коштує абонемент на місяць.

За словами міністра, абонемент також дасть право на безкоштовний проїзд місцевими автобусами, метро та трамваєм, якщо це можливо. Однак деталі цієї можливості ще не були визначені.

Як відомо, у Німеччині схожий абонемент на громадський транспорт за 49 євро, який дозволяє необмежено користуватися залізничним транспортом протягом місяця. Він отримав велику популярність та був оголошений владою "найбільшою реформою громадського транспорту в історії Німеччини".