У Латвії українці можуть отримати пакети з продуктами

Громадяни України після отримання у соціальній службі довідки про те, що знаходяться у кризовій ситуації, отримують право на допомогу у рамках програми Європейського фонду підтримки знедолених.

У Латвії українці можуть отримати пакети з продуктами

У зв’язку зі стрімким подорожчанням продуктів харчування латвійці з низькими прибутками отримають додаткові продуктові пакети. На ту саму допомогу можуть розраховувати і українці, котрі перебувають під тимчасовим захистом Латвії.

З 1 листопада 2022 по 30 квітня 2023 року в пунктах видачі продуктових пакетів Європейського фонду підтримки буде проходити видача пакету харчів на 3 місяці жителям Латвійської Республіки з доходом 327 євро першої чи єдиної людини у домогосподарстві та 229 євро на кожного наступного. А з 1 січня 2023 року перелік продуктів буде розширено: до них також увійдуть засоби особистої гігієни та шкільне приладдя. 

Сайт atbalstapakas.lv інформує, як саме українські біженці можуть отримати таку допомогу. Зокрема, громадяни України після отримання у соціальній службі довідки про те, що знаходяться у кризовій ситуації, отримують право на допомогу у рамках програми Європейського фонду підтримки знедолених.

Одна людина раз в три місяці може отримати два набори харчових продуктів, один набір гігієнічних та господарських товарів, два додаткових набори дитячого харчування, якщо в родині є діти від 7 до 24 місяців, а також додатковий набір товарів гігієни, якщо в родині є діти до 2 років. Крім того, сім'ї з дітьми молодшого та середнього шкільного віку можуть отримати набір шкільного приладдя.

Таку допомогу можна отримати в одному з 446 пунктів видачі по всій Латвії. А от готові обіди у столових Європейського фонду підтримки знедолених можна отримати без пред'явлення довідки та будь-яких інших документів.