У Литві на українця напали за те, що він не воює з Росією

Кримінальну справу вже розглянув суд.

У Литві на українця напали за те, що він не воює з Росією

Українці, які приїжджають до Литви, не завжди бачать лише співчуття та бажання допомогти. Іноді вони стикаються з ворожими громадянами Литви. Один чоловік у каунаському барі не лише вилаяв президента України, а й напав на українця, побив його за те, що той не захищає свою батьківщину від Росії.

Як повідомляє delfi.lt  кримінальну справу вже розглянув суд. Обвинувачений каунасець Артурас М. раніше вже тричі був покараний за порушення громадського порядку, фізичне насильство та водіння у нетверезому стані. За напад на українця та порушення громадського порядку суддя засудив його до 8 місяців позбавлення волі з відстрочкою на 1,5 роки. Крім того, в цей час засудженому забороняється вживати речовини, що впливають на психіку, крім того, він повинен брати участь у програмі корекції поведінки.

Крім того, засуджений повинен відшкодувати збитки завдані бару (була розбита вітрина в барі та алкогольні напої).

Сам Артурас М. мало що пам'ятає, бо був п'яний. "Ми говорили з українцем про війну в Україні, під час розмови я вдарив його по обличчю, він упав", – все, що міг сказати у суді засуджений.

Про конфлікт власник бару дізнався ще до бійки, бармен повідомила його, що їй страшно, вона не знає, що робити. "Я зателефонував за номером 112, а потім, коли їхав до бару, ввімкнув у телефоні відеокамери, які працюють у барі, – розповів господар бару. – Я побачив, що один із чоловіків жестикулює руками, а потім б'є іншого, той падає. Падаючи , він ударяється у вітрину бару, розбилося скло.

У барі був і очевидець події, який сказав, що Артурас М. прийшов до бару вже нетверезим, але замовив випивку. "Потім у бар прийшли двоє громадян України, вони почали говорити з Артурасом М. про війну. Артурас М. став їх дорікати за те, що вони перебувають у Литві, не захищають Україну. Один українець із цим не погодився, вони сперечалися, я запропонував українцю не вплутуватися в конфлікт, але він мене не послухав", - розповів свідок.

Потерпілий не очікував, що таке може статися. "Ми прийшли в бар, хотіли випити пива, не могли замовити, тому що бармен не говорила російською, - розповів українець, який живе в Литві з кінця літа. - Чоловік, який перебував поруч, пояснив бармену, що ми хочемо пива, а потім став нас дорікати за те, що ми не залишилися воювати в Україні. Я йому пояснив, що не можу воювати через слабке здоров'я, але він мене не слухав", - розповів потерпілий.

"Він поводився агресивно, кричав, лаявся, а потім став звинувачувати Україну в тому, що йде війна", - продовжив він. За його словами, литовець сказав, що він сам офіцер, що кожна людина має воювати за свою країну, але при цьому звинувачувала президента України Володимира Зеленського. "Я йому пояснював, що в Україні люди воюють добровільно, жодного примусу немає, але він не слухав", – згадував українець. Він сказав, що намагався якнайшвидше випити пиво і піти, але тут агресивний чоловік несподівано вдарив його кулаком по обличчю.

Потерпілому першу допомогу надали ще до приїзду швидкої. Від поїздки до лікарні він відмовився, боявся, що потім не знайде дороги додому. Потерпілий сказав, що претензій до того, хто напав, у нього немає, він не вимагатиме відшкодування збитків.