У Польщі будуть давати кредити на житло під 2% річних

Такі кредити будуть доступними також для іноземців, які підтвердять свою кредитоспроможність.

У Польщі будуть давати кредити на житло під 2% річних

Уряд Польщі у вівторок, 14 березня, затвердив законопроєкт, що передбачає видачу іпотечних кредитів під 2% річних. Такі кредити будуть доступними також для іноземців, які підтвердять свою кредитоспроможність.

Як повідомляє Yavp.pl, такі кредити видаватимуть у рамках окремої урядової програми “Безпечний кредит 2%”. Очікується, що завдяки ній кредити на купівлю житла для населення стануть дешевшими і доступнішими.

Схвалений урядом законопроєкт передбачає, що іпотечна кредитна програма “Безпечний кредит 2%” має стартувати в Польщі з 1 липня 2023 року.

Основні умови програми "Безпечний кредит 2%"

1) Програма буде спрямована для осіб віком максимально 45 років, які ніколи не мали свого житла в Польщі, в тому числі як співвласник/ця (або кооперативного права на житло). Якщо йдеться про подружжя, то ці умови має виконати хоча б один із них. 

2) Протягом 10 років держава буде доплачувати банкам за іпотечний кредит, щоб відсоткова ставка для того, хто його отримав, складала лише 2% (держава доплачуватиме різницю між фіксованою банківською ставкою по кредиту та двохвідсотковою ставкою). При цьому щомісячний платіж по кредиту протягом цих 10 років буде сталим. 

3) Максимальна сума іпотечного кредиту, який надаватимуть в рамках програми – 500 тис злотих для однієї особи, а для сімей - 600 тис зл.

4) Максимальний власний внесок того, хто захоче стати учасником програми, складатиме 200 тисяч злотих. 

5) Житло, що купуватиметься за програмою "Безпечний кредит 2%", може бути як з первинного, так і з вторинного ринку.

6) Квартира (будинок) має бути куплена виключно для проживання в ній, а не з інвестиційною метою. Потрібно буде підписати обов'язкову декларацію (​​з повними правовими наслідками) що квартира, яку учасник програми купить під 2% річних, буде основним місце його проживання (або всієї його родини).

Прем'єр-міністр Матеуш Моравєцкі навів приклад, як виглядатиме щомісячний платіж при розмірі кредиту 320 тис злотих в рамках програми під 2%. Зараз у випадку звичайних кредитів щомісячний внесок із таким зобов’язанням становить 3 322 злотих, а за новою урядовою програмою буде 1 825 злотих.

Моравєцкі також повідомив, що програма “Безпечний кредит 2%” буде доступна до 2027 року, однак не виключено, що потім її можуть продовжити. 

Затверджений урядом законопроєкт, що передбачає видачу іпотечних кредитів під 2% річних, тепер потрапить на розгляд Сейму, а пізніше - Сенату.