У Польщі дистанційну роботу включать до Трудового кодексу

До кодексу буде включена як постійна дистанційна робота, так і гібридна робота - за домовленістю роботодавця та працівників. 

У Польщі дистанційну роботу включать до Трудового кодексу

Сейм Польщі проголосував за включення дистанційної роботи до Трудового кодексу.

Про це повідомило "Польське радіо".

Відповідні положення депутати ухвалили переважною більшістю голосів: 430 були за, 12 виступили проти, ніхто не утримався.

Згідно із проєктом, дистанційна робота може виконуватися повністю або частково у вказаному працівником місці за попереднім узгодженням з роботодавцем.

До кодексу буде включена як постійна дистанційна робота, так і гібридна робота - за домовленістю роботодавця та працівників. Поправка також включає поняття періодичної дистанційної роботи, за бажанням працівника, не більше, ніж 24 дні на рік. Наприклад, коли працівник має доглядати за хворою дитиною. Роботодавець також зможе скеровувати своїх працівників на дистанційну роботу в надзвичайних ситуаціях, наприклад, пожежі чи пандемії.

Відповідно до закону, роботодавець не зможе відмовити у дистанційній роботі, зокрема, батькам, які виховують дитину віком до чотирьох років, особам, які доглядають за людьми з інвалідністю та вагітним жінкам, крім випадків, коли присутність на робочому місці є необхідною за характером роботи - наприклад, якщо хтось є пожежником або поліцейським.