У Польщі двоє українців заплатять величезний штраф за катання на електросамокатах

Їх оштрафували через катання на самокаті в стані алкогольного сп'яніння.

У Польщі двоє українців заплатять величезний штраф за катання на електросамокатах

Вишкув, Польща. Безвідповідальне водіння електросамокатів обійдеться двом друзям з України в 11 тисяч злотих. Їх оштрафували через катання на самокаті в стані алкогольного сп'яніння, один із чоловіків сплатить також штраф за здійснення ДТП та відшкодує завдані збитки.

7,5 тисячі злотих – таку загальну суму штрафів наклали на двох іноземців, які у стані алкогольного сп’яніння каталися Вишкувом на електросамокатах. Крім того, один із чоловіків скоїв ДТП, завдавши збитків на 3,5 тисячі злотих, інформує ukrayina.pl.

У понеділок у другій половині дня поліцейським Вишкува повідомили про ДТП за участю електросамоката та легкового автомобіля. Прибувши на місце, правоохоронці встановили, що 28-річний чоловік, керуючи електросамокатом, не дотримався належної обережності та не надав перевагу в русі водієві Dacia, вдаривши автомобіль.

Після перевірки на стан тверезості з’ясувалося, що в організмі українця було майже 1,5 проміле алкоголю, зазначає warszawa.tvp.pl. На місці також був присутній 30-річний друг винуватця зіткнення. Чоловік також пересувався на електросамокаті в нетверезому стані, а алкотестер в його організмі показав близько 1 проміле алкоголю.

28-річного українця оштрафували на 5000 злотих за спричинення зіткнення та керування автомобілем у нетверезому стані. Чоловік також відшкодував завдані збитки, які власники автомобіля та орендованих самокатів оцінили у 3,5 тисячі злотих.

На іншого українця поліція наклала 2,5 тисячі злотих штрафу за керування транспортним засобом у нетверезому стані. Загалом водіння двох друзів п’яними обійшлося в 11 тисяч злотих.

Правила їзди на електросамокатах у Польщі: за що можуть оштрафувати

У польське законодавство було введено поняття електричного самоката (еlektryczne hulajnogi), а з 2021 року діють нові правила дорожнього руху щодо користування цим видом транспорту.

Так, у Польщі діють такі штрафи для користувачів електросамокатами:

  • За невиконання правил паркування електросамокатів загрожує штраф у розмірі 100 злотих.
  • За їзду на електросамокаті або гіроборді по тротуару зі швидкістю, вищою від швидкості руху пішохода, або за те, що особа, яка керуватиме цими видами елктротранспорту, не поступилася дорогою пішоходу – 350 злотих.
  • За користування телефоном під час керування самокатом або гіробордом передбачено штраф у розмірі 200 злотих.
  • За перевезення іншої людини, тварини чи вантажу – 100 злотих.
  • За керування самокатом у стані алкогольного сп’яніння або під дією наркотичних речовин – штраф у розмірі від 300 до 5000 злотих.

Додамо, минулого року 32-річний громадянин України на електросамокаті спричинив дорожньо-транспортну пригоду в Щецині. Тоді за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння українця оштрафували на 2 500 злотих, а за скоєння ДТП – ще на 1 020 злотих. Таким чином загальна сума штрафу склала понад 3 500 злотих.