У Польщі іноземцям стане важче працювати в Uber, Bolt та подібних таксі

Ціни на поїздки можуть зрости вдвічі. 

У Польщі іноземцям стане важче працювати в Uber, Bolt та подібних таксі

З 17 червня 2024 в Польщі почали діяти важливі зміни для галузі замовлення таксі через мобільні додатки, такі як, наприклад, Uber чи Bolt. Відтепер всі водії таких таксі повинні мати польські водійські посвідчення. 

Зміни є відповіддю на низку сексуальних насильств, які сталися в таксі в період з 2022 по 2023 рік. Хоча компанії Uber, Bolt і FreeNow відреагували на ці інциденти, покращивши свою систему перевірки водіїв, цього виявилося недостатньо. Запровадження вимоги щодо наявності польських водійських посвідчень є першим кроком до посилення регулювання цієї галузі. Водії, які працюють таксистами в Uber, Bolt і FreeNow, часто є мігрантами, які до того ж нещодавно приїхали до Польщі й не були досить добре ознайомлені з місцевими умовами на дорогах і правилами дорожнього руху.  Це незнання часто призводило до небезпечних ситуацій на дорозі.

Новий обов'язок покликаний забезпечити належну підготовку всіх водіїв таксі й виключити можливість переховування осіб-іноземців за фальшивими документами.

Нові правила також спростять роботу поліцейських, оскільки водійські посвідчення, видані в Польщі, будуть доступні в польських ІТ-системах. Тому поліція зможе чітко перевірити, чи має водій водійське посвідчення.

Водночас за підрахунками Команди економічних консультантів TOR у Польщі (Zespołu Doradców Gospodarczych TOR), кількість водіїв таксі по всій країні після нововведення може зменшитися на 10%, а у Варшаві – на 30%. При цьому ціни на поїздки можуть зрости вдвічі.