У Польщі можна отримати кошти на котів та собак

Розмір співфінансування може становити до 500 злотих. 

У Польщі можна отримати кошти на котів та собак

Мешканці польських гмін і міст можуть скористатися співфінансуванням ветеринарного лікування собак і котів. Розмір співфінансування може становити до 500 злотих, пише inpoland.net.pl.

Власники собак та котів можуть скористатися співфінансуванням кастрації, стерилізації та чипування тварин. Мешканці можуть отримати до 100% покриття вартості процедури. Що потрібно зробити, щоб отримати кошти?

Проводячи кастрацію або стерилізацію собак і кішок, мінімізується ризик захворювань і небажаної вагітності вихованця. Також зменшується кількість тварин, які можуть стати бездомними та провести більшу частину свого життя в притулках. Також радять чипувати тварину, адже це дозволяє ідентифікувати тварину та її власника.

Через те, що процедури по стерилізації недешеві, місцева влада може покрити частину або всю суму. Найчастіше вартість процедури коливається від 100 до 600 злотих. Точна сума залежить від кількох факторів – віку, ваги, стану здоров’я, а також від місця проведення процедури – у великих містах вона буде дорожчою. Проте власник чотирилапого грошей на руки не отримає. Після процедури тварині ставлять мікрочип, це зазвичай теж робиться за кошти місцевої влади.

Місцеві органи влади, які фінансують лікування, самі встановлюють умови співфінансування. По-перше, тварина не повинна мати протипоказань для загального наркозу за станом здоров’я і бути старше 6 місяців. Власник, який бажає отримати доплату, повинен надати документ, що підтверджує його місце проживання, а також сплату податків у даному місті чи гміні. Якщо всі умови виконуються, всі витрати повинні покриватися органом місцевого самоврядування. У 2023 році акція триває до кінця листопада.