У Польщі можуть оштрафувати за те, що миєш автомобіль біля будинку

Польське законодавство забороняє мити транспортні засоби в не призначених для цього місцях.

У Польщі можуть оштрафувати за те, що миєш автомобіль біля будинку

З приходом теплих днів багато водіїв частіше миють свої автівки біля будинку. Попри зручність, за це можна отримати штраф, нагадує inpoland.net.pl.

Польське законодавство забороняє мити транспортні засоби в не призначених для цього місцях. Людей, які не дотримуються цих правил, можуть оштрафувати. Проте в нормативних актах є один виняток, який дозволяє мити машину перед домом і на приватній території.

Згідно з законом, автомобіль можна мити на приватній території, якщо вибране місце має герметичний фундамент, а рідина стікатиме до каналізаційної системи або іншої ємності для збору відходів.

Порядок заборони миття автомобілів на приватних територіях та в інших місцях, не призначених для цієї мети, встановлюється органами місцевого самоврядування, а окремі— положеннями, прийнятими відповідно до ст. 4. Акт про підтримання чистоти і порядку в гмінах. Більшість із них вказує на те, що стічні води, які утворюються під час миття транспортних засобів, забороняється скидати безпосередньо у землю чи у водойми.

Варто пам’ятати, що засоби, що містяться в автокосметиці, мають шкідливий вплив на навколишнє середовище. Навіть при застосуванні біозасобів у ґрунт можуть потрапити залишки робочих рідин, які є дуже шкідливими для екосистеми.

Особи, яких спіймають за порушення цих правил, можуть бути оштрафовані відповідно до Кодексу про дрібні правопорушення. Як зазначено в п. 145 ст. 1 вищезгаданого законодавчого акту, «хто забруднює або засмічує територію залізниці чи місця, доступні для громадськості, зокрема дорогу, вулицю, площу, сад, галявину чи зелену зону, підлягає штрафу в розмірі не менше 500 злотих”. Однак цей штраф може сягати навіть 30 000 злотих, якщо справа дійде до суду.