У Польщі порахували українських студентів

Більшість студентів з України обрала Варшаву чи Краків. 

У Польщі порахували українських студентів

За підрахунками Центру обробки інформації (Ośrodek Przetwarzania Informacji) у 2022-2023 навчальному році в Польщі навчалося 48 150 українських студентів. 

Загалом у минулому навчальному році в польських університетах здобувало освіту 102 тисячі іноземців. Про це повідомили у звіті «Іноземці в університетах Польщі».

Починаючи із 2012 року кількість іноземних студентів у Польщі лише зростає.

Найбільше студентів  українців (47 %) та білорусів (12%). Крім них польські університети обирають громадяни з таких країн, як: Зімбабве, Туреччина, Індія, Азербайджан, Узбекистан, Казахстан та Китай.

У 2019 році в Польщі було понад 39 тисяч студентів з України, що становило половину всіх іноземців, які навчаються в університетах. З цього моменту як кількість, так і частка студентів з України серед іноземців поступово зменшувалася.

Однак після початку російської агресії проти України в лютому 2022 року, відбувся черговий наплив українських вступників до Польщі. Кількість студентів з України зросла до понад 48 000 і становила у 2022-2023 навчальному році приблизно 47% усіх іноземних студентів.

З них 60% почали навчання на першому курсі, і більшість з них навчалася в Мазовецькому воєводстві.

Більшість студентів з України обрала Варшаву чи Краків

У 2022/2023 навчальному році українські студенти серед спеціальностей найбільше навчались на таких, як: менеджмент, логістика, туризм і рекреація, економіка, внутрішня безпека, філологія, психологія та міжнародні відносини.