У Польщі стає все більше міст, де діє безкоштовний громадський транспорт для жителів

Ще в 2-х містах порахували, що запровадження безкоштовного громадського транспорту має більше плюсів, ніж мінусів. 

У Польщі стає все більше міст, де діє безкоштовний громадський транспорт для жителів

З 1 січня 2023 року в Польщі побільшало міст, жителі яких можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, ще в 2-х містах порахували, що запровадження безкоштовного громадського транспорту має більше плюсів, ніж мінусів.

Безкоштовний проїзд в місті Каліш

З 1 січня 2023 року у місті Каліш (Великопольське воєводство) запроваджено безкоштовний проїзд громадським транспортом. Щоправда, не для всіх, а лише для тих, хто має карту жителя Каліша. Для приїжджих та містян, у яких з якихось причин такої карти жителя немає, проїзд лишився платним.

Влада Каліша сподівається, що скасування плати за користування громадським транспортом допоможе підвищити мобільність людей з низькими доходами й загалом зменшити витрати містян на транспорт. Додатковим плюсом може стати те, що в місті знизяться рівень шуму та смогу, оскільки люди більше почнуть користуватися громадськими автобусами, а не власними авто.

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті Каліша діятиме протягом 2-х найближчих років. Після цього влада проаналізує результати такого нововведення й ухвалюватиме подальші рішення.

Безкоштовний проїзд в місті Радомско

З 1 січня 2023 року безкоштовний проїзд громадським транспортом запроваджено не тільки в місті Каліш, а й у місті Радомско (Лодзьке воєводство). Щоправда, так само як і в Каліші, не для всіх, а лише для тих, хто матиме іменну електронну картку, яка даватиме право на такі безкоштовні проїзди. Її виготовлення коштуватиме 15 зл, а претендувати на неї можуть всі, хто сплачує податки в місті, безробітні, які зареєстровані в місцевому уженді праці, малозабезпечені та пенсіонери. Для приїжджих та містян, які з якихось причин такої електронної картки не зроблять собі, проїзд лишився платним.

Влада Радомско сподівається, що скасування плати за користування громадським транспортом допоможе заохотити людей пересідати з власних авто на міські автобуси. Це у свою чергу сприятиме покращенню екологію через зменшення шкідливих викидів та зменшенню заторів на дорогах. Також вже порахували, що безкоштовний громадський транспорт коштуватиме бюджету міста приблизно півмільйона злотих на рік.

Безкоштовний громадський транспорт стає все більш поширеним явищем, яке запроваджують органи місцевого самоврядування в Польщі. Зокрема, в Лодзькому воєводстві, окрім міста Радомско, безкоштовний громадський транспорт також є в містах Томашув Мазовєцкі, Белхатув, Вєлюнь, Стрикув та Глувно.

Загалом на сьогодні громадський транспорт вже є абсолютно безкоштовним у понад 30 містах Польщі.