У Польщі судитимуть українців, які лишили дитину в авто й пішли за покупками

Можуть отримати 5 років.

У Польщі судитимуть українців, які лишили дитину в авто й пішли за покупками

43-річна та її цивільний чоловік пішли за покупками в магазин, залишивши в автомобілі на парковці місячну дитину.

Як повідомляє Yavp.pl, інцидент стався в місті Освенцим (Малопольське воєводство) посеред дня. Маленька дитина була у візочку на задньому сидінні і весь час плакала. Її плач почула одна з перехожих жінок, яка викликала поліцію, оскільки біля авто нікого не було.

Коли на місце приїхав патруль, то один із поліцейських пішов до магазину, де за допомогою охоронців вдалося знайти батьків дитини. Ними виявилися 43-річна громадянка України та її 49-річний цивільний чоловік. Вони підтвердили, що залишили місячного сина сплячим в салоні авто.

Під час перевірки особистих даних виявилося, що батько дитини, сівши за кермо, порушив трирічну заборону на водіння авто, накладену в 2020 році Окружним судом в Освенцімі.

Проти пари відкрито провадження через нараження дитини на небезпеку, що загрожує її здоров'ю або життю. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років. Чоловік також відповідатиме за порушення заборони сідати за кермо. За це також додатково загрожує до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, нещодавно пара з України в місті Бжег залишила малолітніх дітей самих у квартири, через що сусідка викликала рятувальників та поліцію.