У Польщі у українців усе частіше забирають дітей

Є випадки, коли дітей забирають у прийомні сім'ї та до закладів опіки і виховання.

У Польщі у українців усе частіше забирають дітей

Соціальним працівникам Люблінського муніципального центру підтримки сім'ї все частіше доводиться втручатися в українські родини. За словами місцевих посадовців, є випадки, коли дітей забирають у прийомні сім'ї та до закладів опіки і виховання, пише ukrayina.pl.

Координаторка відділу протидії домашньому насильству в Міському центрі підтримки сім’ї у Любліні Малгожата Рабчевська розповідає, що у більшості біженців усе добре. Вони працюють, винаймають квартири, діти ходять у школи чи дитсадки. Проте така ситуація не з усіма.     

За словами Малгожати Рабчевської, проблеми в українських родинах пов’язані з насильством та зловживанням алкоголем. Крім того, у Центрі кажуть, що отримують все більше повідомлень зі шкіл про те, що діти недоглянуті або голодні. 

Зі спостережень Рабчевської, в українській спільноті нібито дещо більша толерантність до вживання алкоголю, зокрема і жінками. "Деякі з них не бачать проблеми в тому, що, наприклад, доглядають за однорічною дитиною і ходять з нею в басейн, маючи в організмі три проміле алкоголю. І такі ситуації у нас бувають", — каже жінка.  

Вона також додає, що є випадки, коли дітей забирають у прийомні сім’ї та до закладів опіки та виховання. "У нас є діти, які вже там, бо таким мамам неможливо допомогти. З їхнього боку часто виникає опір. Чуємо: "А у нас, в Україні, можна". Ці жінки не розуміють, що в Польщі не може бути й мови про побиття дітей, що немає згоди на насильство", — каже Рабчевська. 

Координаторка відділу переконує, що неодноразово чула від українських жінок, що один ляпас — це нічого страшного. "Кажуть, що це норма, що для них це прийнятно. Не знаю, чи це правда, але вірити не хочеться. Також ми чуємо, що вони опинилися у важкій, воєнній дійсності, а ми хочемо забрати їхніх дітей. Ми справді намагаємося допомогти іншими способами. У нас є україномовні психологи, ми працюємо з родиною, але інколи нічим допомогти, особливо коли хтось займає позицію: "Я нічого поганого не роблю", — розповідає Малгожата Рабчевська. 

Жінка додає, що деякі матері не до кінця розуміють, що догляд за дитиною в нетверезому стані є злочином, тому що є ризик для її життя і здоров’я. Тож у Любліні діють спеціальні патрулі.  Вони їздять по місту на вихідних — відвідують родини, в яких раніше було насилля чи алкоголь. 

"На жаль, дехто припускає, що соцслужби не приїдуть після 15:30. Тож п'ють алкогольні напої лише тоді. Тож спеціальні патрулі, особливо на вихідних, мають перевірити, чи діти не страждають", — пояснює заступник директора Центру кризового втручання в Любліні Адам Молдох.   

Зараз у Любліні можуть проживати близько 45 тисяч біженців.