У Польщі українські біженці отримають квартири, місцеві обурені

Жителі закликають звернути увагу на великий список осіб, які очікують на надання соціального житла.

У Польщі українські біженці отримають квартири, місцеві обурені

Польське місто Рибнік отримало майже чотири мільйони злотих із фондів ЄС на реконструкцію вільних будинків. Їх планують використати як соціальне житло для біженців з України. Водночас новина викликала обурення серед місцевих, пише ukrayina.pl.

Адже жителі Рибніка вважають, що деякі квартири міста перебувають у доволі жалюгідному стані. Тому їхній ремонт має бути пріоритетним.

Міська влада стверджує, що проєкт виправданий збільшенням кількості доступних квартир з відносно низьким рівнем обслуговування. Це дозволить сприяти процесу економічної незалежності, необхідного для нормального життя українських громадян у Польщі.

Водночас наголошують, що всі квартири, які будуть відремонтовані за кошти ЄС, після того, як їх звільнять українці, будуть використані для соціальної оренди для жителів Рибніка.

Місцевий портал rybnik.naszemiasto.pl зазначає, що інформація про запланований ремонт та підготовку квартир для громадян України викликала дискусії у місті. Жителі закликають звернути увагу на великий список осіб, які очікують на надання соціального житла.

Крім того, за їхніми словами, квартири такого типу перебувають "у жалюгідному стані". Тож місцеві вважають, що їхній ремонт має бути пріоритетним. "Можливо, варто також подумати про реконструкцію тих будинків, де живуть мешканці Рибніка, які сьогодні навіть не мають у своїх квартирах ванної кімнати", — йдеться в одній із думок мешканців, яку цитує rybnik.naszemiasto.pl.

Висловився з цього приводу і Ruch Narodowy. Так, вони повідомили, що згідно зі звітом НІК за 2019 рік, на обліку були люди, які чекали на соціальне житло близько 12 років, а на муніципальне – аж 17 років. "На жаль, наша держава ставить інтереси іноземців вище за власні", — кажуть там.