У Польщі українську мову хочуть включити до випускних екзаменів

Зараз абітурієнти можуть вибирати між англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською та російською.

У Польщі українську мову хочуть включити до випускних екзаменів

Міністерство освіти й науки Польщі готує великі зміни в іспитах на атестат зрілості для випускників середніх шкіл (матура). 

Як пoвідoмляє onet.pl, Міносвіти Польщі оприлюднило плани на перспективу, з яких випливає, що українська мова буде включена до польської матури (випускні іспити в середніх школах, які є одночасно вступними до вишів) як іноземна на вибір. Зараз абітурієнти можуть вибирати між англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською та російською.

Розпорядження про включення українською мови до польської матури мають видати в другій половині 2023 року. Згідно з документом, українська мова на вибір з'явиться на іспитах в навчальному році 2025/26. Якщо так і станеться, то складати іспит з неї як сучасної іноземної під час матури зможуть за бажанням всі учні в Польщі, незалежно від громадянства.

У Міносвіти Польщі таке нововведення пояснюють тим, що широкий наплив громадян України до Польщі у зв’язку з війною може призвести до підвищення інтересу поляків до України, української мови та культури.

У Польщі учні, які складають матуру, повинні обов'язково здати екзамен з однієї іноземної мови на вибір.