У Польщі вдруге й остаточно виправдали українку, яка вбила співмешканця

Апеляційний суд у Познані поставив крапку в справі.

У Польщі вдруге й остаточно виправдали українку, яка вбила співмешканця

Апеляційний суд у Познані поставив крапку в справі громадянки України, яку звинувачували у вбивстві співмешканця.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, справа тягнеться ще з серпня 2020 року, коли й сталося вбивство. Тоді в населеному пункті Стеншев (Великопольське воєводство) пізно ввечері під час домашньої сварки на той момент 31-річна українка схопила ножа й кілька разів ударила ним свого співмешканця в область грудної клітки. Від отриманих травм 38-річний чоловік, також громадянин України, помер.

Прокуратура звинуватила жінку у перевищенні меж самооборони та вбивстві, а судовий процес над нею розпочався в червні 2021 року. У грудні 2021 року Окружний суд у Познані виправдав підозрювану. Він вирішив, що та, схопивши ножа й вдаривши ним співмешканця, діяла в рамках необхідної самооборони. 

“Обвинувачена опинилася в ситуації, яка загрожувала її здоров’ю або навіть і життю. Перевага потерпілої сторони в силі та масі тіла була настільки велика, що суд вирішив, що тут не може йтися про перевищення меж необхідної самооборони. Обвинувачена обрала той спосіб самооборони, який був ефективним”, - йшлося у вироку суду. 

Громадянку України одразу випустили з тимчасового арешту, де вона весь час перебувала, поки тривало досудове слідство й сам судовий процес. Однак прокуратура не погодилася з таким вироком й оскаржила його в суді вищої інстанції. Прокуратура вимагала 9 років в'язниці для українки. За словами адвоката, це могло бути пов'язане з тим, що на момент інциденту в її організмі був алкоголь. Однак з матеріалів слідства випливає, що сварку почав саме співмешканець: коли жінка повернулася додому дещо нетверезою, він кілька разів ударив її в область голови. Свідками інциденту були ще двоє чоловіків, але вони ніяк не відреагували й не намагалися зупинити побиття. Після третього удару жінка, піднімаючись з підлоги, схопила ножа, який лежав на краю стола, й ударила ним агресивного співмешканця.

І ось тепер Апеляційний суд у Познані поставив крапку в справі. Вирок суду першої інстанції залишився без змін, відтак українку повністю виправдали. Суддя підкреслив, що напад на жінку був очевидним, без жодної причини чи попередження з боку нападника. Крім того, незважаючи на те, що в кімнаті, де стався інцидент, було ще двоє чоловіків, жоден з них не заступився за жінку. Відтак метою українки було відбитися від агресивного співмешканця, а не навмисне завдати йому удару в область серця.