У Польщі деяким учням держава подарує ноутбуки

Дарувати ноутбуки учням 4-х класів стане щорічною традицією в Польщі.

У Польщі деяким учням держава подарує ноутбуки

Учні польских шкіл, які з 1 вересня 2023 року підуть до 4-х класів, отримають в подарунок від держави нові ноутбуки.

Очікується, що ноутбуки для навчання отримають у подарунок орієнтовно 370 тисяч школярів у Польщі. На купівлю обладнання для них держава призначить близько 760 млн злотих, без урахування податку VAT.

Нещодавно стали відомі деталі цієї програми. Ось вони:

1) Безкоштовні ноутбуки з 1 вересня 2023 року отримають також діти з України (або інших країн), які підуть у Польщі до 4-го класу школи.

2) Безкоштовні ноутбуки дістануться кожному четвертокласнику. Їх отримає як учень/учениця з незаможної родини, так і дитина, чиї батьки мають мільйонний дохід. Заможність батьків чи опікунів тут не є критерієм.

3) Безкоштовні ноутбуки подарують також четвертокласникам, які навчаються в приватних школах. Тут так само немає розподілу на державні й недержавні школи.

4) Кожен подарований ноутбук матиме спеціальний захист для того, щоб його було важко перепродати.

Щоб захистити ноутбук від перепродажу на кожному ноутбуці (на порожньому просторі під клавіатурою) буде вигравіруваний спеціальний знак із зображенням орла з короною (як на гербі Польщі), а також напис “Rzeczpospolita Polska”. Крім цього, кожен пристрій матиме наклейку з логотипом Євросоюзу, яку розмістять на кришці. Усе це має значно ускладнити спробу продати отримані ноутбуки для науки школярів.

Уряд обіцяє, що дарувати ноутбуки учням 4-х класів стане щорічною традицією в Польщі. Кажуть, що це важлива інвестиція в освіту молоді та значне розвантаження сімейних бюджетів.