У Польщі за їзду на велосипеді чи самокаті тепер можна отримати штраф

Польське МВС надало дозвіл муніципальним службам штрафувати недобросовісних учасників дорожнього руху.

У Польщі за їзду на велосипеді чи самокаті тепер можна отримати штраф

Від 20 жовтня працівники муніципальної поліції у Польщі зможуть виписати штраф особі, яка порушує правила пересування на велосипеді чи електричному самокаті.

Штрафи отримуватимуть люди, які їдуть на велосипеді, електросамокаті чи на особистому транспортному засобі по дорозі загального користування, у житловій чи проїжджій зоні. Грошові кари передбачені також для тих, хто їздитиме по тротуару, який призначений лише для пішоходів. Згідно з цією постановою, штраф може скласти від 50 до 200 злотих.

Особи, які керують немоторними транспортними засобами без необхідних прав, будуть оштрафовані на суму до 1500 злотих.

Діти до 10 років можуть кататися на велосипедах і самокатах тільки в супроводі дорослого. Однак особи віком від 10 до 18 років повинні мати принаймні велосипедну картку або водійські права категорії A1, AM, B1 або T. Для дорослих достатньо посвідчення особи.

Відповідно до Кодексу про дрібні правопорушення догана або штраф до 1500 злотих також накладаються за такі правопорушення:

  • об’їзд транспортного засобу, який зупинився перед пішохідним переходом;
  • обгін транспортного засобу на пішохідному переході;
  • невиконання вимог щодо зупинки транспортного засобу для переходу дороги інвалідам або особам з обмеженими фізичними можливостями;
  • ненадання дороги пішоходу.

Велосипедна картка потрібна для осіб віком 10-18 років, які хочуть легально пересуватися на велосипеді. Іспит на права їзди на велосипеді проходить у школі. Найчастіше його проводять влітку - в червні.