У Польщі запитали українців, як вони ставляться до поляків

На відповіді респондентів впливав їхній вік та війна в Україні.

У Польщі запитали українців, як вони ставляться до поляків

У Польщі запитали українців, які мали досвід роботи в країні протягом останніх п'яти років, як вони ставляться до поляків.

Опитування серед українців провело агентство Personnel Service. Серед них були жителі чотирьох міст України: Львова, Луцька, Тернополя та Івано-Франківська.

88% українців позитивно чи дуже позитивно ставляться до Польщі та поляків. 11% респондентів заявили, що їхнє ставлення нейтральне. А 1% людей визнає, що воно негативне. 

Також стало відомо, що українські жінки думають про Польщу та громадян країни краще, ніж чоловіки. Так, 91% серед першої категорії на противагу 85% з іншої вказує на позитивне та дуже позитивне ставлення.

"Ставлення до Польщі та поляків також стає кращим, зважаючи на вік респондента. Так, 98% українців віком від 51 року мають позитивне ставлення, порівняно з 90% 36-50-річних та 84% 18-35-річних", — показують результати опитування.

63% вихідців з України змінили своє ставлення до Польщі та поляків на краще після початку війни. Найчастіше жінки та люди старшої вікової групи говорять про те, що на їхню оцінку вплинули дії країни після 24 лютого 2022 року. "Опитування свідчить, що кожен другий українець (53%) знає когось, хто шукав притулку в Польщі після початку війни. Таку відповідь дав 61% жінок і 44% чоловіків", — йдеться в звіті.

Крім тих, хто ставиться позитивно, є й люди, які вказали, що їхнє ставлення є нейтральним. І менше 1% відповідей є негативними. Таке добре ставлення було помітно й раніше, адже українці масово перебувають у Польщі з 2014 року.