У Польщі затримали українця, який контрабандою віз рідкісних птахів

Українець віз п'ять соколів, яких він виловив та намагався перевезти за кордон, щоб продати.

У Польщі затримали українця, який контрабандою віз рідкісних птахів

У Польщі затримано українця, який перевозив незвичайну контрабанду — п'ять соколів, яких він виловив і намагався перевезти за кордон, щоб продати.

Про це повідомляє Національна податкова інспекція Польщі.

За даними польського органу, на пункті пропуску в Медиці у 57-річного українця виявили 5 соколів, яких перевозили у жахливих умовах — зі зв'язаними крилами, пазурами та дзьобами. Щоб птахи поводилися тихо, їх, вірогідно, напоїли снодійними препаратами.

Цей вид у Польщі перебуває під охороною через загрозу зникнення. Один такий сокіл коштує кілька сотень тисяч злотих. Напевно, птахів українець хотів продати на чорному ринку.

"Можливо, птахів нещодавно виловили з дикої природи, про що свідчить відсутність одомашнення тварин. Ці соколи зустрічаються у Фінляндії та Норвегії та мігрують над Україною, недалеко Одеси. Співробітники податкової інспекції транспортували їх до центру реабілітації тварин, де вони перебуватимуть до рішення суду", – йдеться у повідомленні.

Українцю за контрабанду соколів загрожує до 5 років ув'язнення. Також його хочуть покарати за жорстоке поводження з птахами.