У Польщі знову надають грошову допомогу для біженців з України

Сума складає 1000 злотих на кожного члена сім’ї.

У Польщі знову надають грошову допомогу для біженців з України

Німецький фонд Diakonie Katastrophenhilfe відновлює виплати для біженців з України, але змінює умови.

Про це повідомляє сайт фонду. 

Перша фаза проєкту була завершена в січні 2023 року — у фонді підтримали 7287 родин біженців з України. Друга фаза розпочалася в березні 2023 року і була до липня, а третя – зимова триває зараз. 

Брати участь в програмі можуть українці, які приїхали до Польщі після 24 лютого та ще не отримували допомоги від інших благодійних організацій (наприклад, від ООН). Виплати від соціальних установ у Польщі не є перешкодою, щоб подати заявку на допомогу. Заявник не повинен мати доступу до регулярного доходу.

Як документи потрібні:

  • PESEL UKR заявника та членів його родини;
  • документ, що підтверджує дату в’їзду до Польщі;
  • у випадку осіб з інвалідністю або хронічною чи тяжкою хворобою заявника (чи когось із його родини) потрібно надати підтверджувальні медичні документи. 

Як подати заявку

  • Зареєструватися на отримання зимової допомоги від Diakonie Katastrophenhilfe можуть тільки бенефіціари програми – тобто ті, хто вже отримував цю грошову допомогу. 
  • Втім, наразі процес реєстрації не є можливим. Потенційним учасникам програми грошової допомоги спочатку прийде SMS з запрошенням заповнити анкету й вже після цього буде можливість подати заявку.
  • Кількість домогосподарств, які можуть брати участь, обмежена та не перевищує 1000.

Далі учасники будуть очікувати на результат розгляду заявки. Далі учасникам надійде SMS на телефон або лист на електронну адресу. Також можна буде самостійно перевірити статус своєї заявки, увійшовши в профіль, який учасники вже мають на сайті програми. 

Сума складає 1000 злотих (8399 грн) на кожного члена сім’ї, але не перевищує 3000 злотих (25198 грн) на одну родину.

Більше про допомогу можна дізнатися зателефонувавши на гарячу лінію за тел. 800 000 232, 800 011 177 або 918199499 (з 8:00 до 17:00). Або написати на електронну пошту [email protected].. 

Консультацію можна отримати як польською, так і українською мовами.