У Польщі знову надають грошову допомогу для біженців з України: як отримати

Дають 710 злотих на заявника та 610 злотих на кожного члена родини протягом трьох місяців.

У Польщі знову надають грошову допомогу для біженців з України: як отримати

Німецький фонд Diakonie Katastrophenhilfe відновлює виплати для біженців з України — 710 злотих на заявника та 610 злотих на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Перша фаза проєкту була завершена в січні 2023 року — у фонді підтримали 7287 родин біженців з України. Друга фаза розпочалася в березні 2023 року. Планується, що фінансову допомогу отримають ще приблизно 2500 сімей.

Хто може взяти участь

Брати учать в програмі можуть українці, які приїхали до Польщі після 24 лютого та ще не отримували допомоги від інших благодійних організацій (наприклад, від ООН). Виплати від соціальних установ у Польщі не є перешкодою, щоб подати заявку на допомогу.

Також заявник має бути “економічно вразливим”, тобто не мати доступу до регулярного доходу.

Як документи потрібні 

  • PESEL UKR заявника та членів його родини;
  • документ, що підтверджує дату в’їзду до Польщі;
  • у випадку осіб з інвалідністю або хронічною чи тяжкою хворобою заявника (чи когось із його родини) потрібно надати підтверджувальні медичні документи. 

Як подати заявку

  1. Призначити зустріч. Потрібно записатися на прийом до найближчого до вас центру перевірки через форму за посиланням. Якщо ви не можете прийти особисто через інвалідність або стан здоров’я, зв’яжіться з фондом за номером 800 000 232. 
  2. Отримати код. Прийдіть до центру у вибрану дату та час. Там потрібно надати посвідчення особи для перевірки, щоб отримати код. 
  3. Подати онлайн-заявку. За допомогою коду можна увійти на сторінку програми та залишити заявку.

Важливо: Оцінка заявки може тривати до місяця. Про результати повідомлять у SMS-повідомленні. Але організатори наголошують: оскільки ресурси є обмеженими, а подає заявки велика кількість людей, у фонді намагатимуться підтримати найбільш уразливі родини біженців.