У Польщі зросла кількість квартир для оренди

Однак охочих орендувати житло стає менше.

У Польщі зросла кількість квартир для оренди

У вересні в оренду в Польщі пропонувалася рекордна кількість квартир за останні два роки, а кульмінація попиту оренди припала на серпень, пише inpoland.net.pl.

За даними «Puls Biznesu», наприкінці вересня кількість пропозицій оренди на сайті Otodom була на 10% вищою, ніж наприкінці серпня, і аж на 53% вище, ніж рік тому. У вересні орендодавці додали майже 20 тисяч нових пропозицій і оновили 5,7 тисяч оголошень про оренду – найбільше з початку 2022 року. У Вроцлаві та Познані пул доступних житлових приміщень збільшився на понад 20%, а в Труймясті – майже на 30%.

За словами аналітика Otodom Кароліни Клімашевської, надлишковий попит на ринку оренди, пов’язаний з напливом біженців з України, вже в минулому. Багато українців повернулися додому або переїхали в інші країни. В результаті збільшилася кількість доступних приміщень. Орендодавці з туристичних регіонів (зокрема Труймясто) після закінчення сезону “змінили курс” з короткострокової оренди на довгострокову.

Однак охочих орендувати житло стає менше. Кількість пошукових запитів у вересні з попереднім місяцем зменшилася на 20%, а кількість укладених угод – на 5%. Аналітики вважають, що така ситуація на ринку нерухомості може обіцяти хоч не значне, але все ж зниження вартості орендованого житла.