У Польщі зростає кількість біженців з України

Більшість з них їдуть далі — у міста Західної Європи. 

У Польщі зростає кількість біженців з України

У Польщі зростає кількість біженців з України. Зараз щодня залізницею до Хелму приїжджає від 500 до 600 осіб, пише ukrayina.pl.

"Останні два тижні українці їхали залізницею з Харкова до Києва, а далі продовжували свій маршрут до Хелма, — каже директор Департаменту цивільних справ міста Моніка Заборек-Туревич. — Цей потяг, що курсує з 18 листопада, їздить через день по парних числах. Ми фіксуємо збільшення людей, які прибувають ним на 80-100 осіб. Хоча зараз приблизно 95-98 відсотків людей, які приїжджають до Польщі через Хелм, їдуть далі у міста Західної Польщі чи країни Західної Європи".

Наразі Хелм виконує зазвичай транзитну функцію. Водночас пункт прийому, що працює в молодіжному гуртожитку, не пустує. "Там щодня ми маємо від кількох до десятка людей, які залишаються в Хелмі на деякий час, — каже Моніка Заборек-Туревіч. — У цьому приймальному пункті українці можуть відпочити, переночувати, отримати гарячу їжу, каву, чай, ланч. Як правило, ці люди також їдуть далі. Тож поки ситуація контрольована".

За словами чиновниці, місто намагається оперативно реагувати. "Ми щодня відстежуємо інформацію про кількість біженців, які прибувають, і реагуємо, — каже Моніка Заборек-Туревіч. — За потреби ми відкриємо пункт прийому, який зможе прийняти більше людей. Наразі у воєводському списку є приймальний пункт зі статусом "призупинений" на 520 місць".