У ще одному місті Польщі буде безплатний громадський транспорт

Загалом на сьогодні громадський транспорт вже є абсолютно безкоштовним у понад 30 містах по всій країні.

У ще одному місті Польщі буде безплатний громадський транспорт

З 1 вересня 2023 року в Польщі побільшало міст, жителі яких можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом.

Наступним стало місто - Тчев (Поморське воєводство). Там на міських маршрутах на сьогодні працює 26 автобусів.

З початком вересня 2023 року громадський транспорт у Тчеві став безкоштовним для всіх пасажирів незалежно від віку, місця проживання чи наявності Карти мешканця Тчева. Тамтешня влада стверджує, що таке нововведення лише збільшить комфорт пасажирів: зникнуть валідатори, білетомати, продаж квитків водіями. Важливим є і екологічний аспект – у Тчеві розраховують, що безкоштовний транспорт спонукає багатьох жителів відмовитися від поїздок містом автомобілем на користь автобусів.

Тим паче, що до кінця цього року в Тчеві планується запровадження платних паркувальних зон. Доходи від плати за паркування будуть спрямовані на покриття частини витрат міста на безкоштовний громадський транспорт.

Аби всім вистачило місць в безкоштовних автобусах, влада Тчева вже пообіцяла не тільки омолодження рухомого складу, а й більшу кількість довших автобусів-”гармошок”. Крім того, у години пік збільшено частоту курсування автобусів.

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року безкоштовний проїзд громадським транспортом діє в містах Каліш та Радомсько, щоправда лише для тих, хто має карту жителя (в Каліші) чи іменну електронну картку (в Радомсько).

Безкоштовний громадський транспорт стає все більш поширеним явищем, яке запроваджують органи місцевого самоврядування в Польщі. Загалом на сьогодні громадський транспорт вже є абсолютно безкоштовним у понад 30 містах по всій країні.