У школах Чехії можна тепер вивчати українську мову

Рішення про те, яку саме мову включати до програми, приймає окремо кожний навчальний заклад.

У школах Чехії можна тепер вивчати українську мову

Деякі чеські школи вирішили запровадити нововведення – українська мова як друга іноземна. Так, з початком нового навчального року частина маленьких українців зможе вчити рідну мову в Чехії. Щоправда, такі уроки будуть лише в тих навчальних закладах, де є достатня кількість охочих вивчати українську, пише proukrainu.

Зазвичай чеські діти в школі окрім англійської вивчають німецьку, іспанську, французьку або російську. Але рішення про те, яку саме мову включати до програми, приймає окремо кожний навчальний заклад. Таким чином з 1 вересня деякі навчальні заклади Чехії прийняли рішення зробити українську другою мовою для вивчення. І уже з початком нового навчального року деякі українські батьки та їх діти, які відвідують школу в Чехії, помітили, що у звичному розкладі поряд із чеськими предметами з’явилась українська мова.

За словами представників Міністерства освіти Чехії, українська мова може ставати другою іноземною як і будь-яка інша. Рішення про її введення у програму залежить лише від школи та її можливостей. Але якщо у навчальному закладі є кваліфікований вчитель та бажання серед учнів, то така опція є цілком можливою.