У школах Польщі можуть почати вивчати українську мову

Пілотна програма має стартувати після канікул.

У школах Польщі можуть почати вивчати українську мову

Влада Любліна хоче запровадити українську мову як додаткову іноземну мову в школах. Пілотна програма має стартувати після канікул.

“У школах Любліна працює близько 100 вчителів з України. Деякі з них працюють над оригінальними програмами для навчання української мови”, – повідомив віцепрезидент Любліна Маріуш Банах.

У планах додати українську мову до шкільної програми вже у вересні цього року.

“Немає потреби нікого переконувати, що українську мову потрібно впроваджувати (до шкільного курсу – ред.) як сучасну. Ми тут, у Любліні, не сумніваємося в цьому”, — пояснив Банах.

Як підкреслив заступник міського голови Любліна, українську мову в школах запровадять за згодою батьківських рад. Також потрібне буде рішення Міністерства освіти. Для того, щоб українська мова функціонувала в школах на тих же умовах, що й німецька чи французька, тобто складалася на випускних іспитах, потрібна базова програма, розроблена Міністерством освіти.

Він додав, якщо розпочати процес розгляду питання зараз, то, можливість викладання української мови в усіх школах Польщі з’явилася б у 2024 році.