У українців зараз проблеми з продажем нерухомості в РФ: продати можна, але забрати свої гроші – ні

Гроші заблокує російський Центробанк.

У українців зараз проблеми з продажем нерухомості в РФ: продати можна, але забрати свої гроші – ні

Українці, які мають посвідку на проживання в РФ і хочуть продати там нерухомість, стикаються з проблемою – вони не можуть потім зняти свої гроші з банківського рахунку. Про це російському виданню «Новые известия» розповів рієлтор Дмитро Щегельський.

«Виявилося, у нас чимало громадян України володіли нерухомістю та спробували продати її в останні місяці. Зараз це проблема, гроші від таких угод потрапляють на спецрахунок з маркуванням «С» та зняти їх звідти, перевести неможливо. Їх блокує ЦБ. З них можна сплатити податки, штрафи, але зняти – ні. Гроші просто застряють. Наскільки знаю, ніхто за кілька місяців так і не знайшов легального способу оминути цю норму. При цьому є нюанси, якщо людина має подвійне громадянство, вона може продати нерухомість за російським паспортом. А от якщо ВНЖ у Росії, то 50 на 50. У когось угода проходить, у когось блокується. Від чого залежить – незрозуміло. Ми зверталися до ЦБ та Росреєстру, просили роз'яснити, як нам працювати з такими клієнтами, за логікою ВНЖ прирівнюється до резидента. Але виразних відповідей поки що так і не отримали», - розповів він.

Також за словами учасників ринку, ті, хто приїхав з території України, не звертаються за допомогою при купівлі або оренді житла. Як правило, біженці живуть у пунктах тимчасового перебування, але жити там довго неможливо. За логікою люди повинні розселятися ближче до родичів або місця роботи. Але до ріелторів ці люди не звертаються.