Українці зможуть безоплатно їздити потягами в Хорватії

З березня 2023 року можна безкоштовно їздити у II класі поїздів внутрішнього сполучення.

Українці зможуть безоплатно їздити потягами в Хорватії

Українці, які проживають у Хорватії, з 1 березня можуть безоплатно їздити на поїздах внутрішнього сполучення, пред'явивши смарт-картку HŽPP. 

Як повідомляє visitukraine.today, безоплатні поїздки будуть доступні для громадян України тільки на поїздах II класу і за пред'явленням смарт-картки HŽPP з відповідним профілем.

Смарт-картки видаються на підставі українського закордонного паспорта / посвідчення особи. Для оформлення картки необхідно створити профіль, який коштує 3€/22,60 HRK. Він буде чинний до кінця 2023 року.

За допомогою цієї картки громадяни можуть отримати безкоштовні квитки на поїзд у касах або в самому транспорті. Карту необхідно пред'являти касиру.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, ви можете звернутися за роз'ясненням за номером 01 4724 026 або електронною поштою [email protected].

Що таке поїзди II класу?

Зазвичай у Європі вагони в поїздах поділяються на класи обслуговування - I та II класи. Відрізнити їх дуже легко. Загалом усі послуги, доступні в поїзді, передбачені для обох першого та другого класу пасажирів. 

Головна відмінність у тому, що в першому класі трохи просторіше, бо місць у вагоні менше, ніж у другому класі, і сидіння комфортніші. Пасажирам першого класу у вартість квитка одразу включено резервацію місця у вагоні. Також пасажири з квитками першого класу до поїздки, без додаткової плати, можуть обміняти на квитки на інший час або на інший напрямок. 

Обрати категорію поїзд II класу можна під час купівлі квитків на сайті Хорватської залізниці (HŽPP).

Щодо напрямків, то поїзди II класу в Хорватії курсують по всій країні. Детальніше про конкретні напрямки можна ознайомитися на сайті HŽPP під час вибору місць відправлення та прибуття.