Українці скаржаться на умови проживання у приймальних центрах у Фінляндії

Стислі умови викликають конфлікти, а деякі навіть скаржаться на проживання в міграційну службу.

Українці скаржаться на умови проживання у приймальних центрах у Фінляндії

Українці, які тікають від війни, вже більше року живуть у приймальних центрах у Фінляндії. Скупченість викликає конфлікти, а деякі навіть скаржаться на проживання в міграційну службу, пише yle.fi.

Згідно з інструкціями фінської міграційної служби Migri, на одну особу в житловій кімнаті приймального центру має бути не менше чотирьох квадратних метрів. У приймальних центрах також можна розміщувати в одній кімнаті зовсім незнайомих людей.

Ціль влади полягає в тому, щоб обмежити час перебування в центрах прийому максимум одним роком, але для багатьох цей час затягується.

Деякі українці незадоволені життям у приймальних центрах. Одна з них – 64-річна   Валерія, яка приїхала до Куопіо із Харкова. За її словами, вона понад рік жила в кімнаті площею близько 10 квадратних метрів із сторонньою людиною.

Валерія не хоче розкривати своє справжнє ім'я журналістам, бо серед українців несхвально ставляться до критики умов розміщення.

– Ми боїмося, що громадська думка обернеться проти нас, – пояснює Валерія.

За її словами, в одній кімнаті можуть опинитися зовсім різні люди, а ліжка стоять майже впритул.

– Морально дуже тяжко, – ділиться переживаннями Валерія.

Жінка додає, що за таких умов між мешканцями виникають конфлікти. Вона згадує, як сусідка по кімнаті заважала їй спати.

Міграційна служба нагадує, що якщо когось не влаштовують умови проживання у приймальному центрі, можна подати скаргу. Після цього відомство перевірить, чи організовано проживання у приймальному центрі згідно з інструкціями.

- Частина скарг анонімна. Частина вказує на конкретний приймальний центр, а деякі розповідають про конкретну подію, яка викликала реакцію у відповідь, – пояснив провідний експерт Migri   ґЯрі Кяхконен.

Проблема Валерії із сусідкою вирішилася без звернення до міграційної служби. Жінку переселили до іншого житла.