Українці у Польщі можуть отримати дофінансування на купівлю окулярів

На дофінансування може розраховувати кожен мешканець Польщі.

Українці у Польщі можуть отримати дофінансування на купівлю окулярів

З початку війни до Польщі в’їхали мільйони українців, чимала частина з яких має проблеми з зором. Якщо за рішенням лікаря вам потрібно носити окуляри, то це не привід засмучуватися. Адже не дивлячись на те, що вам буде потрібно витратитися, ви можете отримати в цій країні дофінансування на купівлю окулярів, пише ukrainianinpoland.pl.

Для того, щоб це зробити, потрібно:

  1. Звернутися до лікаря, пройти обстеження та отримати довідку про те, що вам потрібні окуляри. Довідка від приватного лікаря також підійде;
  2. З отриманою довідкою звернутися до NFZ, Національного фонду здоров’я або Повітового сервісу допомоги родині. Будьте готові до того, що вам доведеться пройти обстеження ще раз, щоб підтвердити свій діагноз.
  3. При заповненні заявки вам потрібно буде вказати з яким розрахунком ви купуєте окуляри: для використання на роботі чи для використання у повсякденному житті.
  4. Якщо ви купуєте окуляри для використання на роботі, то після того, як ви заповните заявку на отримання дофінансування, вам потрібно буде надати роботодавцю оригінал накладної на окуляри. Також можна надати накладну до відділу кадрів на роботі.
  5. Після того, як роботодавець перевірить вашу заявку, він повинен відшкодувати вам кошти, які ви витратили на окуляри.
  6. Якщо ви купуєте окуляри для себе, то вам потрібно лише заповнити заявку. Але в цьому випадку сума дофінансування буде значно меншою ніж у випадку, якщо вам потрібні окуляри для роботи.
  7. Якщо ви заповнюєте заявку на дитину, то можете розраховувати на вищу суму дофінансування.

На яку суму дофінансування можна розраховувати

Не можливо сказати точно на яку суму фінансування можна розраховувати. Адже вона відрізняється у кожному конкретному випадку. На суму відшкодування впливають такі чинники:

  1. Вада вашого зору;
  2. Характер роботи, яку ви виконуєте;
  3. Кількість годин, яку ви проводите перед монітором.

Пам’ятайте, що ви повинні працювати в окулярах, якщо ви проводите перед монітором 4 або більше годин. Також, зверніть увагу на те, що сума відшкодування залежить також і від політики компанії, в якій ви працюєте. Але як правило, ці виплати досягають кількох сотень злотих.

Загалом, лікарі рекомендують обстежувати зір принаймі раз на рік. А якщо ви вже носите окуляри або лінзи, потрібно підбирати нові кожні два роки. Тож не нехтуйте обстеженням зору. На дофінансування може розраховувати кожен мешканець Польщі.