Українці у Польщі живуть зараз краще, ніж вони жили у своїй країні

51,1% українців, які проживають у Польщі, кажуть, що їхній рівень життя значно зріс.

Українці у Польщі живуть зараз краще, ніж вони жили у своїй країні

На сьогодні в Польщі налічується близько мільйона українців, які виїхали туди після війни, і практично половина з них покращили свій рівень життя порівняно з тим, як вони жили у своїй країні. Про це повідомляє money.pl з посиланням на дослідження агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Так, 51,1% українців, які проживають у Польщі, кажуть, що їхній рівень життя значно зріс – вони можуть дозволити собі купувати продукти та речі, які не могли дозволити у своїй країні – йдеться у дослідженні агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Ця тенденція стосуються як висококласних спеціалістів, які працюють у Польщі за фахом, відкривають компанії та іноді заробляють більше поляків, так і трудових мігрантів, які приїжджають заробляти, щоб витратити ці гроші в Україні.

Водночас 36,7% українців не бачать різниці у доходах. 12,2% — відповіли, що живуть на нижчому рівні, бо у своїй країні мали кращу роботу і заробляли більше.

Також зазначається, що мінімальні зарплати у Польщі та Україні відрізняються утричі.

Наразі мінімальна заробітна плата в Польщі становить 3010 злотих брутто, а в Україні - 6,5 тисяч гривень, або близько 846 злотих.

А от ціни на основні продукти у Польщі так Україні суттєво не відрізняються, навіть з огляду на інфляцію. Але мешканці Польщі заробляють у середньому до трьох разів більше, ніж в Україні.