Українці залишають Польщу

Дедалі більше українців їдуть до інших країн, зокрема до Канади, Іспанії та Німеччини.

Українці залишають Польщу

Ринок праці у Польщі кардинально змінюється, а вимушені переселенці з України змушені шукати нові вакансії в інших країнах ЄС.

Про це пише польське медіа Rp.Pl.

За словами журналістів, на заводах та у готелях найчастіше працювали громадяни України, які були змушені залишити свої домівки через повномасштабну війну. Але останнім часом ситуація кардинально змінилася – робочі місця займають вихідці з далеких країн.

Сезонна робота для українців, зокрема для переселенців, перестала бути актуальною. За підрахунками аналітиків, як мінімум, 70-80% кадрів з України не повернулися на свої звичні робочі місця. Експерти не виключають, що заробітчани та переселенці могли повернутися додому або поїхати в іншу країну ЄС для пошуку вигіднішої вакансії.

Останні дані Євростату підтверджують, що дедалі більше українців виїжджають в інші країни, у тому числі до Канади, Іспанії та Німеччини. Польща програє перегони за іммігрантами з України", - йдеться у публікації.

Хоча українці залишаються найчисленнішою групою іноземців у державних реєстрах, їхня частка загалом по країні знижується.  Аналітики відзначають зростання частки мігрантів з інших країн – Білорусі, Грузії, Філіппін та Індії.