Українців не розглядають Польщу як місце для постійного проживання через високі витрати

Середня вартість оренди квартири у великих містах Польщі коливається від 2500 до 3200 злотих за місяць, що фактично дорівнює сумі місячної заробітної плати.

Українців не розглядають Польщу як місце для постійного проживання через високі витрати

Згідно з останнім звітом «Барометр польського ринку праці», лише 6% опитаних громадян України мають намір залишитись в Польщі назавжди. Причиною такого показника за висновком дослідників є скромний рівень життя, та високі витрати.

Хоча в Польщі заробітні оплати набагато вищі ніж в Україні, кожен четвертий громадянин України заробляє від 2,7 до 3 тисяч злотих нетто на місяць. 35% українців отримує від 3 до 4 тисяч злотих нетто на місяць, 17% заробляють від 4 до 5 тис. злотих нетто на місяць, 8% зароблять від 5 до 6 тисяч злотих нетто на місяць. Лише 2% громадян України отримує понад 6 тис. злотих нетто на місяць.

Автори дослідження також запитали про витрати, які несуть громадяни України за проживання у Польщі. Так, кожен третій респондент стверджує, що витрачає в Польщі від 300 до 600 злотих на тиждень, що включає витрати на харчування, транспорт та проживання.

Найбільшою витратою для громадян України залишається оренда житла, вартість якого за останній рік збільшилась від 20 до 35%. Так середня вартість оренди квартири у великих містах Польщі коливається від 2500 до 3200 злотих за місяць, що фактично дорівнює сумі місячної заробітної плати та не залишає коштів на інші витрати.