Українські біженці у Польщі скаржаться на «блукання колами пекла»

Біженці, які тимчасово залишають Польщу, стикаються з проблемами відновлення свого статусу.

Українські біженці у Польщі скаржаться на «блукання колами пекла»

Українські біженці у Польщі скаржаться на втрату захисного статусу. За повідомленнями польської газети Wyborcza, українські біженці, які тимчасово залишають Польщу, стикаються з проблемами відновлення свого статусу біженця та відповідних пільг після повернення.

За інформацією видання, при поверненні до Польщі після виїзду українські біженці часто класифікуються як туристи, а не як біженці. Це позбавляє їхніх прав на отримання пільг, які їм раніше надавалися на підставі їхнього статусу біженців.

Видання наводить приклад однієї з українських біженців, Людмили, якій довелося заплатити вісім тисяч злотих за медичне обслуговування свого сина, незважаючи на те, що її статус біженця зазвичай надає право на безкоштовне медичне обслуговування.

Людмила втратила свій статус біженця UKR (статус, який забезпечує тимчасовий захист у країні) після тимчасового від'їзду з Польщі для продовження документів про інвалідність свого сина.

При цьому статус біженця повинен втрачатися тільки при перебуванні за межами Польщі більше 30 днів.

Юрист і омбудсмен з прав людини Марчін Венцек вказав на дефекти в роботі прикордонної служби, які можуть призвести до втрати статусу біженця. У деяких випадках співробітники прикордонної служби просто забувають проставити дату в'їзду біженця до країни, що може призвести до небажаних наслідків.